banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Oraalseks

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Oraalseks Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Oraalseks,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Oraalseks on põhjustanud mandlivähi esinemise plahvatusliku kasvu

03.04.2009 edastas US Today Rootsi Karolinska instituudi uuringu tulemused, mis näitasid, et mandlivähi sagedus on alates 1970ndatest aastatest Stockholmis kolmekordistunud.

Karolinska instituudi kasvajate viroloogia professor Tina Dalianis uuringud on otseselt seostanud mandlivähi sageduse suurenemist inimese papilloomiviirusega (HPV). On olemas üle saja erineva HPV tüübi, millest mõned põhjustavad vähki. Näiteks üks neist tüüpidest vastutab 99,7% kõigi emakakaela vähkide tekkimise eest.

Uuringus leiti, et patsientidel, kelle suus esineb HPV, on palju suurem tõenäosus haigestuda mandlivähki võrreldes nende patsientidega, kellel seda pole. Dalianis ütleb, et tegelikult on HPV-positiivsetel patsientidel mandlivähi esinemissagedus alates 70ndatest aastatest suurenenud seitse korda. HPV infektsioonil kulub vähi tekitamiseks 20–30 aastat, seega said praegu haigestuvad inimesed nakkuse 70ndatel ja 80ndatel aastatel. „Tegemist on epideemiaga,“ ütleb ta.

Enne seda olid mandlivähi peamised riskitegurid joomine ja suitsetamine. Et suitsetamine on vähenenud, on vähenenud ka tubakaga seotud mandlivähi juhtude arv. Mandlivähk on ohtlik, sest sellel peaaegu puuduvad sümptomid, nii et paljud inimesed ei pöördu enne arsti juurde, kui vähk on levinud nende lümfisõlmedesse ja seda on palju raskem ravida.

Teadlased jälgisid kõiki patsiente Stockholmi piirkonnas, kellel diagnoositi mandlivähk aastail 2003–2007. Uuringus, mis äsja avaldati ajakirjas International Journal of Cancer, leiti, et 120-st vähiga patsiendist olid vähemalt 83 HPV-positiivsed.

Originaalartikkel: http://blogs.usatoday.com/betterlife/2009/04/researchers-suspect-oral-sex-to-blame-for-rise-in-tonsil-cancer.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:51