banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Seksuaalsuse rõhutamine töö juures

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Seksuaalsuse rõhutamine töö juures Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Seksuaalsuse rõhutamine töö juures,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Seksuaalsuse rõhutamine töö juures langetab moraali

7. 04.2009 edastas UPI Kanada teadlaste uuringu kokkuvõtte, mis näitas, et seksuaalsust rõhutav käitumine töö juures, näiteks rõve nali, langetab kõigi moraali.

Jennifer Berdahl Toronto ülikooli Rotmani juhtimiskoolist ja Karl Aquino Briti Columbia ülikooli Sauderi juhtimiskoolist vaatlesid seksuaalsust rõhutava käitumise (seksuaalse alatooniga naljad, vihjed, seksuaalküsimuste arutelud või flirt) mõju töökohal. Teadlased uurisid samuti, kas mehed ja naised said sellisest käitumisest ka midagi positiivset (nauding või sotsiaalne ühtekuuluvustunne).

Ajakirjas Journal of Applied Psychology avaldatud uuring leidis, et mõned töötajad nautisid seksuaalsust rõhutavat käitumist töökohal – 25 protsenti sellega kokkupuutunuist pidas seda lõbusaks ja meelitavaks –, samas kui pooled olid neutraalsed.

Siiski leidis uuring ka, et isegi need töötajad, kes nautisid seksuaalse alatooniga käitumist, pöörasid tööle vähem tähelepanu, tundsid end vähem väärtustatuna ja teatasid depressiivsetest sümptomitest sagedamini kui need, kes kogesid sellist käitumist töökohal vähe või üldse mitte. Sellised tulemused leiti nii naiste kui ka meeste hulgas, kes töötasid tööstuses, sotsiaalteenuste alal ja ülikoolides.

Originaalartikkel: http://www.upi.com/Health_News/2009/04/07/Sexual-behavior-at-work-hurts-morale/UPI-50261239079994/

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:50