banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Juba 12-aastasena tegeletakse riskantse seksiga

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Juba 12-aastasena tegeletakse riskantse seksiga Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Juba 12-aastasena tegeletakse riskantse seksiga,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Keskastme kooliõpilased tegelevad juba 12-aastasena riskantse seksiga

10.04.2009 avaldas ScienceDaily Texase ülikooli rahvatervise kooli teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et keskastme kooliõpilased alustavad seksuaaleluga isegi juba 12- aastaselt.

Texase ülikooli rahvatervise kooli käitumisteaduse abiprofessor Christine Markham (PhD) ja tema kolleegid uurisid seksuaalset riskikäitumist suures USA kaguosa riiklike linnakoolide piirkonnas keskastme õpilaste hulgas.

“See on üks vähestest antud vanusegrupis tehtud koolidepõhistest uuringutest, kus vaadatakse kindlaid seksuaalkäitumise viise eesmärgiga luua tõhusamaid ennetusprogramme,” ütles Markham. “Uuring näitab, et kuigi enamik seitsmenda klassi õpilasi ei tegele riskantse seksiga, asetab väike protsent ennast ohtu.”

Markham ja kolleegid defineerisid oma uuringus seksuaalvahekorra kui vaginaalse, oraalse või anaalse seksi. Vastavalt nende uuringutulemustele oli 12 aasta vanuses 12% õpilastest olnud vaginaalses, 7,9% oraalses, 6,5% anaalses vahekorras ning 4% osalenud kõigis kolmes vahekorratüübis.

Markham ütles: “Need tulemused on alarmeerivad, kuna enne 14-aastaseks saamist suguelu alustavatel noortel on palju suurem tõenäosus olla elu jooksul vahekorras paljude partneritega, tarvitada enne seksi alkoholi või narkootikume või olla kaitsmata vahekorras. Kõik see suurendab nende riski nakatuda sugulisel teel levivatesse haigustesse või rasestuda.”

Uuringust selgus, et kolmandik seksuaalselt aktiivsetest õpilastest oli viimase kolme kuu jooksul olnud kondoomita vaginaalses või anaalses vahekorras ning ühel neljandikul oli neli või enam partnerit.

Üle kolmandiku uuringus osalenud noortest ütles, et nad tegelevad pettinguga. Pettinguga tegelenud õpilastest 43% ütles, et nad on olnud suguühtes.

“Teismeliste hulgas on sage väärarvamus, et oraalses või anaalses vahekorras on suguhaigustesse nakatumise risk väiksem,” ütles Markham. “Aga viiruslikesse ja mitteviiruslikesse suguhaigustesse nakatumine võib toimuda kõiki kolme tüüpi vahekorra ajal, kui kondoomi ei kasutata.”

Need avastused viitavad selgelt, et keskmises kooliastmes on vajadus avatud aruteluks seksuaaltervise teemadel, ütles Markham. “On esmatähtis, et terviseõpetajad ja kooliõed tunneksid nendel teemadel oma õpilastega rääkides ennast mugavalt ja et vanemad ning kooli juhtkond toetaks nende pingutusi,” lisas ta.

________________________________________
Uuringu tulemused avaldati ajakirja Journal of School Health aprillinumbris.
Algne artikkel: http://www.sciencedaily.com/releases/2009/04/090408145354.htm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:48