banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rasedusaegne kehaline aktiivsus aitab last

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rasedusaegne kehaline aktiivsus aitab last Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rasedusaegne kehaline aktiivsus aitab last,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Rasedusaegne kehaline aktiivsus aitab last

17.04.2009 avaldas BBC USA teadlaste värske uuring tulemused, mis viitavad, et rasedusaegne kehaline aktiivsus võib olla hea nii arenevale lapsele kui emale.

Eesmärgiks oli uurida, kas ema kehaline aktiivsus mõjutab soodsalt loote südant ja veresoonkonda. Samuti soovisid teadlased näha, kas need looted, kelle emad on aktiivsed, teevad rohkem hingamisliigutusi võrreldes loodetega, kelle emad ei ole kehaliselt aktiivsed.

Uuritud naised olid 20–35 aastat vanad ja neid vaadeldi 36. ja 38. rasedusnädala vahel. Uuringus osales 26 naist.

Nad klassifitseeriti kehaliselt aktiivseteks, kui nad tegelesid vähemalt 30 minutit 3 korda nädalas mõõduka intensiivsusega aeroobse spordiga, nagu näiteks mõõdukas kuni kiire kõnd, sõit veloergomeetril või jooksmine. Enamik neist tegeles spordiga sellest rohkem.

Edasi võrdlesid teadlased seda rühma naistega, kes polnud regulaarselt kehaliselt aktiivsed.

Uuringut juhtinud dr Linda May ütles: “Loote hingamisliigutused ja närvisüsteem olid küpsemad nendel loodetel, kelle emad olid kehaliselt aktiivsed.” Ta ütles, et on vaja edasisi uuringuid, nii uuritavate arvu suurendamiseks kui laste tervise hindamiseks peale sündi. Dr Linda May sõnul võiks mõistmine, kuidas parandada lapse närvisüsteemi arengut, aidata aru saada hällisurmast. “Mõned teadlased arvavad, et see on tingitud mingist hingamist mõjutavast veast kesknärvisüsteemis.”
“Imikud ei ole võimelised vajadusel üles ärkama ja tahtlikult hingama.”Dr May sõnul näitas uuring, et kehaliselt aktiivsete naiste lastel oli küpsem hingamissüsteem, mis vihjab, et nad võiksid peale sündi paremini toime tulla.

Dr May ütles, et rasedusaegne kehaline aktiivsus on naistele ohutu. Aga ta rõhutas ka, et uuringugrupil ei ole veel andmeid aktiivsuse minimaalse kasuliku taseme kohta raseduse ajal. Patrick O’Brien, Suurbritannia Kuningliku sünnitusabi ja günekoloogia kolledži arst ja pressiesindaja ütles, et kuigi uuring oli väikesemahuline, on see huvitav ja väärt jätkamist. Ta lisas: “See on huvitav avastus, mis peaks julgustama naisi raseduse ajal tervislikke eluviise jätkama.”

“Rasedad peaksid oma ämmaemandate ja arstidega arutama kehaliste harjutuste liike, mida ja kui palju nad võiksid raseduse ajal teha.”

Patrick O’Brien ütles, et liiga intensiivne kehaline aktiivsus raseduse ajal võib olla sündimata lapsele ohtlik, kui naise kehatemperatuur tõuseb liiga kõrgele või südame löögisagedus kerkib üle 130 löögi minutis.Kuid ta sõnas, et kehalise aktiivsusega pole seotud suuremat raseduse katkemise või enneaegse sünnituse ohtu. Ta soovitas: “Hoidke sportimise ajal mugavat enesetunnet, nii et olete võimeline veel vestlema.”

Originaalartikkel: http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/8002560.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:48