banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Aktiivne sünnitamine

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Aktiivne sünnitamine Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Aktiivne sünnitamine,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Aktiivne sünnitamine võib sünnituse kestust vähendada

20.04.2009 avaldas New York Times värske ülevaateuuringu tulemused, milles leiti, et sünnituse esimeses faasis lamamine võib sünnitustegevust aeglustada, aga kui tulevane ema istub, seisab või kõnnib ringi, võib ta lapse sündimist ohutult kiirendada.

Cohrane Collaborationi 14. aprilli numbris avaldatud analüüsis liideti 21 uuringu andmed, kus kokku osales 3706 naist.

Naistel, kes lamasid – selili, poollamavas asendis või külili –, ei tekkinud suurema tõenäosusega vajadust erakorraliseks sekkumiseks, näiteks keisrilõikeks. Samuti polnud gruppide vahel olulist erinevust emade rahulolus või loote stressis.

Aga neil, kes istusid, seisid või kõndisid, kulus esimese sünnitusfaasi (tugevad, regulaarsed kontraktsioonid ja emakakaela avatus 3–10 cm) läbimiseks keskmiselt tund vähem kui neil, kes lamasid, ning nad vajasid pisut väiksema tõenäosusega epiduraalanesteesiat.

Raskusjõud aitab, arvas Annemarie Lawrence, artikli põhiautor ja ämmaemand Townsville’i haiglas Queenslandis, Austraalias. “Lapse pea surve emakakaelale suurendab kontraktsioonide korrapärasust ja tugevust,” ütles ta. “Naistel peaks võimaldama rohkem vabalt liikuda. See uuring näitab, et lamamine ei ole sünnituse esimeses faasis ohutum.”

Originaalartikkel: http://www.nytimes.com/2009/04/21/health/research/21baby.html?emc=eta1

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:52