banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

5 soovitust viljakuse suurendamiseks

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: 5 soovitust viljakuse suurendamiseks Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.5 soovitust viljakuse suurendamiseks,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

5 soovitust viljakuse suurendamiseks

Viljakuse tõstmiseks ja rasestumiseks ei ole tingimata alati tarvis meditsiinilist sekkumist. Järgnevalt toome 5 nõuannet, mida jälgides saate koos partneriga oma viljakust tõsta.

1. Kasutage vähem valuvaigisteid

NSAID-idena (mittesteroidsed põletikuvastased vahendid, ingl non-steroidal anti-inflammatory drugs) tuntud valuvaigistid, näiteks ibuprofeen, võivad pärssida teatud ensüümide tööd, see omakorda võib takistada munasarjades leiduvate folliikulite lõhkemist ja munaraku vabanemist, põhjustades ovulatsiooni ära jäämise või hilinemise. “NSAID-e võib võtta mõned päevad enne menstruatsiooni ja selle ajal, aga kui üritate rasestuda, vältige neid kuu muudel perioodidel,” ütleb günekoloog Valentine Akande.

2. Jälgige oma kaalu

Kaalu mõjust naise viljakusele räägitakse ajakirjanduses palju, kuid ka mehe kaal on oluline. “Mida rohkem on teil rasva, seda enam on teie kehas östrogeene, ja see käib ka meeste kohta,” ütleb Gabrielle Downey, sünnitusabi arst ja günekoloog. “Häirunud östrogeenide tasakaal vähendab seemnerakkude arvu.”

3. Olge rohkem päikese käes

Polütsüstiliste munasarjade sündroomist (ingl polycystic ovary syndrome, PCOS) tingitud menstruatsioonide puudumine või nende ebakorrapärasus on sage viljatuse põhjus. Yale’i meditsiinikoolis leiti, et PCOS-i all kannatavatele ja ovulatsioonihäiretega naistele D-vitamiini andmine toidulisandina vähendas PCOS-i riski 99% ja ovulatsioonihäireid 93%. Viljakusarst Zita West leidis samas, et 50 protsendil tema kliinikut külastanud naistest esines D-vitamiini defitsiit. “Päike suurendab D-vitamiini taset, samuti toidulisandid ja piisaval hulgal piimatoodete söömine,” ütleb West.

4. Jälgige oma lihatarbimist

“Et kasvu kiirendada, antakse loomadele mõnikord sünteetilisi östrogeene,” ütleb Downey. “Uuringud näitavad, et see vähendab naiste ja meeste viljakust, nii et püüdke oma lihatarbimist vähendada.” Või sööge maheliha.

5. Jätke suuseks ära

“Naised peaksid suuseksi vältima, kui nad üritavad rasestuda,” ütleb dr Downey. “Sülg sisaldab seedeensüüme, mis võivad seemnerakke kahjustada.”

Artikkel refereetitud: The Guardian, 21.04.2009 http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/2009/apr/21/fertility-tips-women-health
Autor: Lisa Buckingham

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 13. 05. 2009. 06:24