banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Meeste rasestumisvastane süst käeulatuses

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Meeste rasestumisvastane süst käeulatuses Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Meeste rasestumisvastane süst käeulatuses,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Meeste rasestumisvastane süst käeulatuses

05.05.2009 refereeris BBC uuringu tulemusi, mis näitasid, et rasestumisvastane süst meestele võib raseduse vältimisel olla sama tõhus kui naistele mõeldud pillid.

Igakuine testosteroonisüst blokeerib ajutiselt seemnerakkude tootmise ja võib teha revolutsiooni rasestumise vältimisel, usuvad asjatundjad. Hiinas toimunud uuringutes eostas lapse süstide saamise ajal ainult üks mees sajast, teatab ajakiri Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism. Kuus kuud pärast süstide lõpetamist meeste seemnerakkude hulk taastus.

Pereplaneerimise propageerijad tervitasid uudist ja väljendasid lootust, et süst annab paaridele rohkem valikuvõimalusi ja võimaldab meestel võtta suuremat vastutust raseduse vältimises. Asjatundjate sõnul on süstide ohutuse kontrollimiseks vaja rohkem uuringuid. Varasematel katsetel luua tõhusat ja mugavat meestele mõeldud rasestumisvastast vahendit on tekkinud probleemid usaldusväärsuse ja kõrvaltoimetega, nagu meeleolu kõikumised ja sugutungi vähenemine. Vaatamata sellele, et süstil ei olnud tõsiseid kõrvaltoimeid, ei osalenud kaks ja pool aastat kestvasse uuringusse värvatud 1045 mehest peaaegu kolmandik lõpuni. Katkestamise põhjust ei teatatud.

Rohkem valikuvõimalusi

Uuringut juhtinud dr Yi-Qun GuPekingi (Hiina) rahvuslikust pereplaneerimisuuringute instituudist ütles: “Paaride jaoks, kes ei saa või ei soovi naistele suunatud rasestumisvastaseid vahendeid kasutada, on valikuvõimalused piirdunud vasektoomia, kondoomi ja katkestatud suguühtega.”

“Meie uuring näitab, et meestele mõeldud rasestumisvastane preparaat võib olla lootustandev, uuenduslik ja toimiv alternatiiv.” Tema sõnul võib vahend viie aasta jooksul laialdaselt kättesaadavaks muutuda, kui edasised testid on edukad.
Laurence Shaw Londoni Bridge’i viljakuskeskusest ja Briti viljakusühingust ütles: “Kui selline meestele mõeldud rasestumisvastane vahend muutub kättesaadavaks, on see suurepärane ja annab inimestele veel ühe valikuvõimaluse.” “See võimaldab meestel valida rohkemate võimaluste vahel kui ainult kondoom. Praegu on kohustus naiste õlul ja meestel ei ole kuigi palju valikuvõimalusi.” “Testosterooni on rasestumisvastase vahendina varemgi katsetatud. On vaja rangemaid ohutusteste.” Tema sõnul on naistele mõeldud pillid uuringutes ikkagi tõhusamad kui uus süst, aga tegelikus elus võib nende meetodite tõhusus olla võrreldav, sest pilli võtmist on kergem unustada.

Organisatsiooni Marie Stopes International pressiesindaja ütles: “See on väga positiivne samm edasi. Mida suurem valik rasestumisvastaseid vahendeid, seda parem.” “Aga kui see meetod muutub kättesaadavaks, peavad mehed siiski meeles pidama, et see ei kaitse neid sugulisel teel levivate nakkuste eest ja neil soovitatakse ikka kondoomi kasutada.”

Rebecca Findlay pereplaneerimise liidust ütles: “Meie organisatsioon on meeste käest küsinud, kas nad kasutaksid hormonaalset rasestumisvastast meetodit, ja kolmandik ütles, et kindlasti kasutaksid.” “On vaja rohkem uuringuid, et kindlaks teha iga uue meetodi tõhusust ja ohutust. Mehed tervitavad uuringute jätkamist, mis annaks neile rohkem võimalusi kontrollida oma viljakust ja seksuaaltervist.”

Originaalartikkel: http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/8033218.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:18