banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Tüdrukud muudavad vanemad liberaalsemaks

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Tüdrukud muudavad vanemad liberaalsemaks Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Tüdrukud muudavad vanemad liberaalsemaks,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Tüdrukud muudavad vanemad liberaalsemaks

19.05.2009 avadlas portaal FiveThirtyEight USA sotsiaalteadlaste uuringu tulemused, mis väidavad, et tütarde omamine muudab nende vanemaid liberaalsemateks. Sotsioloog Rebecca Warner ja majandusteadlane Ebonya Washington viisid läbi märkimisväärse uurimuse, mille kohaselt näib laste sugu mõjutavat vanemate suhtumist ja tegusid.

Warner (1991) ning Warner ja Steel (1999) uurisid Ameerika ja Kanada lapsevanemaid. Teadlased tegid kindlaks, et tüdrukute vanemad toetavad tõenäolisemalt soolisele võrdõiguslikkusele suunatud poliitikat. Iseäranis paistab see silma isade puhul.

Autorid väidavad, et kuna vanemad pühenduvad oma lastele suurel määral, lähevad järglaste teel seisvad eeldatavad ja tegelikud raskused ning neid puudutavad riiklikud strateegiad lapsevanematele vägagi korda. Uuringu autorid näitavad, et vanemad, kellel on ainult tütred, on tõenäolisemalt feministlike vaadetega (toetades näiteks võrdsete võimaluste loomist).

Washington (2004) esitab USA kongressi liikmete hääletamisandmete põhjal veelgi julgemaid väiteid. Ta toob veenvaid tõendeid, et kongressi liikmed, kellel on naissoost lapsed, hääletavad liberaalselt laste saamisega seotud teemadel, nagu rasestumisvastaste vahendite kättesaadavus teismelistele.

Uurimuse redigeeritud versioonis väidab Washington (2008), et tulemus on veelgi laiahaardelisem - nimelt hääletavad need kongressi liikmed liberaalsemalt ka paljudes teistes valdkondades, sealhulgas töötavate perede paindliku elukorralduse ja tasuta hariduse küsimustes.

Sarnasele tulemusele on jõudnud Andrew J. Oswald ja Nattavudh Powdthavee , ke püüavad oma käimassoleva uurimustööga tõendada, et need tulemused kehtivad ka poliitiliste parteide valimise osas. Teadlased esitavad tõendeid selle kohta, et tütarde vanematele muutuvad meelepärasemaks vasakpoolsed parteid. Pojad seevastu aga suurendavad tõenäosust, et inimene hääletab parempoolse partei poolt.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:06