banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Abortide arv USA- s suureneb

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Abortide arv USA- s suureneb Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Abortide arv USA- s suureneb,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Abortide arv USA- s suureneb

20.05.2009 edastas LA Times uudise abortide rekordilist kasvust, mis on tingitud ebakindlatest majandusoludest. Üha suurem hulk USA naisi, kes on kaotanud töökoha ja jäänud ilma tervisekindlustusest, pöörduvad kliinikutesse ja pereplaneerimiskeskustesse günekoloogiliseks läbivaatuseks, rasestumisvastaste vahendite saamiseks ja abordi tegemiseks.

Majandusolude halvenedes on mõned pereplaneerimisega tegelevad kliinikud teatanud abortide rekordilisest arvust. Telefonikõnede, külastuste ja tasuta abordi taotlejate arv on tõusnud ka teistes naiste tervishoiuasutustes. Kliinikute töötajate väitel lükkavad paljud naised rasestumist edasi ja võtavad kasutusele pikaajalise mõjuga rasestumisvastased vahendid, mille toime kestab 5 kuni 10 aastat.

„Näeme, kuidas vaesed naised muutuvad veel vaesemaks ja madalapalgalised naised vaesuvad," tõdes Stephanie Poggi, Riikliku Abordifondide Võrgustiku tegevdirektor. „Majanduse mõju on ilmne. Vajadus abi järele on suurenenud."

Kasvu ulatust on raske arvudes väljendada, kuna kõige värskem statistika pärineb mitme aasta eest. Californias pärinevad värskeimad andmed vaestele tervishoiuteenuseid pakkuva Medi-Cali poolt rahastatud abortide kohta 2005. aastast, mil riik tasus hinnanguliselt 94 600 vähekindlustatud naise abordi eest.

Tugiliini kõnedele vastajad räägivad aga, et paljud rasedad naised mõtlevad tõsiselt lapse kasvatamisega kaasnevatele kuludele.
Umbes 72% kõnedest, mis tehakse Oaklandis günekoloogilisi tervishoiuteenuseid vajavate vähekindlustatud naiste abistamisega tegelevale organisatsioonile ACCESS, on naistelt, kes kaaluvad abordi tegemist. Eelmisel aastal oli vastav näitaja 60%.

„Meie poole pöörduvad lastega naised, kes teistsuguses majanduslikus olukorras sünnitaksid ilmselt oma teise või kolmanda lapse, aga nüüd ei saa seda teha, sest pole kindlad, et suudavad oma töökohta hoida," nentis organisatsiooni tegevdirektor Destiny Lopez.

Lopezi sõnul on erinevalt stereotüüpsest lastetust aborditegijast enamikul viimasel ajal aborte tegevatest naistest juba pered.

„Naised peavad tõepoolest tõsiselt kaaluma, kas praegu on rasestumiseks õige aeg või mitte," ütles ta.

Los Angelese linnastu pereplaneerimiskeskusel on 15% enam patsiente kui samal ajal aasta tagasi. Los Angelese pereplaneerimiskeskuse president ja tegevdirektor Mary-Jane Wagle ütles, et üha rohkem naistest, kes külastavad nende 15 kliinikut, soovivad nüüd pikaajalise mõjuga rasestumisvastaseid vahendeid. 2009. aasta esimese kolme kuu jooksul kasvas viie- kuni kümneaastase toimeajaga emakasiseste vahendite küsijate arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 83%.

Hiljuti Gallup Organizationi poolt Ameerika ämmaemandate ja naistearstide kolleegiumi jaoks läbi viidud uuringu kohaselt andis peaaegu üks igast kümnest abielus olevast naisest mõista, et majandusolukord mängib rolli nende otsuses planeeritud rasestumist edasi lükata. Sama uurimuse andmetel on üks viiendik naistest soovimatu rasestumise pärast rohkem mures kui aasta tagasi ja umbes üks viiendik naistest kasutab rasestumisvastaseid vahendeid kohusetundlikumalt.

Originaalartikkel: http://www.latimes.com/news/local/la-me-abortion20-2009may20,0,8048.story?track=rss

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:06