banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Uudised 2006/2007

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Uudised 2006/2007 Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Uudised 2006/2007,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Uudised 2006/2007

 1. Steriliseerimise kasuks otsustab üha vähem naisi - 29.10.2007 avaldas BBC ülevaate statistikast, mis näitab, et steriliseerimise kasuks otsustavate naiste arv on Inglismaal viimastel aastatel järsult langenud.
 2. Lastetus häirib mehi enam kui naisi - Novembrikuu Journal of Marriage and Family ajakirja numbris avaldatud uuring näitab, et naised on lastetuse mõtte suhtes leplikumad kui mehed. Uuringus leiti, et mida haritum naine, seda vähem häiris teda lastetus. Üllatuslik leid võib peegeldada erinevusi selles, millisena näeb kumbki sugu lapsevanemaks olemisega kaasnevaid pingeid.
 3. Vanemas eas naised võivad olla paremad emad - 29.10.2007 avaldas Postimees Tarbija 24-s ülevaate USA-s läbi viidud uuringust, mis näitas, et vanemas eas lapse saanud naised on emarolliks paremini valmis.
 4. Pillid meestele? Võib-olla juba lähitulevikus - Väljatöötamisel on kaks suukaudset kontratseptiivi ja spermablokeerija.
 5. Geenitehnoloogia abil võidakse luua uus rasestumisvastane vahend - Geenivaigistustehnoloogiast, mis blokeerib spermi kinnitumise munaraku pinnale, võib tulevikus saada täiesti uut tüüpi rasestumisvastane vahend.
 6. Abordi keelustamine Nicaraguas on tekitanud lahkarvamusi - Mitmed raportid Lanceti meditsiiniajakirjas tõstavad esile rasedate naiste välditavate surmajuhtumite probleemi.
 7. Abortide arv on vähenenud kogu maailmas - 13.10.2007 ajakirja The Lancet poolt avaldatud uuringus leiti, et abortide arv maailmas on langenud ligi 46 miljonilt 1995. aastal alla 42 miljonini 2003. aastal.
 8. Üha enam naisi valib viimse õlekõrrena katseklaasilapse - Neljakümnendates naine on saavutanud elus peaaegu kõik, mida ihaldas. Ta on tunnustatud teadlane, ta on palju reisinud ja endale elanud. Mida tal aga pole, on mees ja laps. Kunstlik viljastamine on tema ainus võimalus, teab ta nüüd.
 9. WHO: iga viies rasedus lõpetatakse abordiga - Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) korraldatud uuringust selgus, et maailmas lõpetatakse keskmiselt iga viies ning Euroopas iga kolmas rasedus abordiga.
 10. Teismelisel sünnitajal lühem elu - Kui naine on sünnitanud varem kui 20-aastaselt, on tal suure tõenäosusega vanemas eas viletsam tervis ja ka lühem elu kui teistel sama vanadel naistel, näitab uus uuring.
 11. Eesti Seksuaaltervise Liit ja rate.ee teevad koostööd - Eesti Seksuaaltervise Liit ja suhtlusportaal rate.ee teevad rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päeva raames koostööd.
 12. Vägivaldsed boyfriend’id üritavad teismelistele tüdrukutele rasestumist peale sundida - Ambulatoorse Pediaatria septembri-oktoobrinumbris avaldati ülevaade uuringust, mille tulemused näitasid, et vägivaldsed boyfriend’id üritavad teismelistele tüdrukutele rasestumist peale sundida.
 13. Mischa Barton on rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päeva patroon - Hollywoodi näitleja Mischa Barton, kes on Eesti elanikele tuttav Kanal 2-s jooksva populaarse sarja OC kaudu, on rahvusvahelise rasestumisvastaste vahendite päeva patroon. 26. septembril tähistab esmakordselt koos ülejäänud maailmaga seda päeva ka Eesti.
 14. Eesti tähistab esmakordselt rasestumisvastaste vahendite päeva - Eesti tähistab 26. septembril esmakordselt koos ülejäänud maailmaga rahvusvahelist rasestumisvastaste vahendite päeva.
 15. USA- s on naiste foolhappe tasemed paranemas - Pärast seda, kui USA keskvalitsus tegi laste sünnidefektide ennetamise eesmärgil kohustuslikuks teraviljatoodete rikastamise foolhappega, on Ameerika Ühendriikides naiste foolhappe tasemed tõusnud. Õhku jääb siiski küsimus foolhappe piisavast kogusest.
 16. Pillide kasutamine vähendab vähiriski - 11.09.2007 British Medical Journal’is avaldatud uuringu tulemused viitavad sellele, et rasestumisvastaste tablettide kasutamine vähendab naistel üldist vähiriski kuni 12%.
 17. Taanis kasvas telesaate tõttu abortide arv - 07.09.2007 avaldas Postimees ülevaate Aftenpostenis ilmunud artiklist, mis väitis, et paljud Taani naised lõpetasid rasestumisvastaste tablettide kõrvalmõjudest rääkiva telesaate tõttu pillide tarvitamise, mis tõstis riigis omakorda abortide arvu.
 18. SOS-pilli müüginumbrid USA-s tõusevad - 22.08.2007 analüüsiti The Associated Pressis ilmunud artiklis olukorda aasta pärast seda, kui SOS-pillid lubati USA-s esmakordselt käsimüüki. Vaatamata sellele, et hädaabipille on saatnud suur kaubanduslik edu ja nende ohutus on tõestatud, püüavad kiriklikud ringkonnad SOS-pillide käsimüüki lubavat määrust tühistada.
 19. Medikamentoosne abort ei mõjuta järgnevaid rasedusi - 16.08.2007 ajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uues uuringus leiti, et medikamentoosne abort (raseduse katkestamine ravimite abil) ei tõsta tulevaste raseduste puhul emakavälise raseduse, raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ega madala sünnikaalu riski rohkem kui kirurgiline abort. Uuringu kohaselt on ebatõenäoline, et medikamentoosne abort kahjustaks naise reproduktiivtervist.
 20. Raskekujulisel premenstruaalsel meeleoluhäirel on geneetilised põhjused - 30.06.2007 avaldati Biological Psychiatry online versioonis uuringu tulemused, mis näitasid, et kindlat geenitüüpi omavad naised kannatasid sagedamini rasekujulise premenstruaalse meeleoluhäire (PMDD) käes.
 21. Brasiilia pakub vaestele odavaid SOS-pille - 25.06.2007 teatas Brasiilia tervishoiuminister Jose Gomes Temporao, et lootuses aidata vähendada soovimatute raseduste ja ohtlike ebaseaduslike abortide arvu vaeste hulgas on Brasiilia valitsus lisanud oma vastlaiendatud kontratseptsiooniprogrammi odavad SOS-pillid.
 22. Östrogeenil võib olla mõningaid südamele kasulikke toimeid - 21.06.2007 ajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uuringust selgub, et naistel, kes võtsid östrogeeni, esines arterite kõvastumist vähemal määral kui neil, kes said platseebotablette.
 23. Eesti naised on avastanud Euroopa naiste poolt tunnustatud meetodi rasestumise vältimiseks - Praegu kasutavad tuhanded eesti naised emakasisest süsteemi, mis on üks kõige populaarsemaid pikaajalisi rasestumisvastaseid meetodeid maailmas. Samal ajal kui eestlaste huvi nimetatud rasestumisvastase vahendi vastu kasvab, on teave emakasisese süsteemi kohta nüüdsest kättesaadav ka eesti keeles veebilehel mirena.meelespea.net.
 24. Ainulaadne veebilehekülg naistele Meelespea.net on nüüdsest uuenenud! - Sügise keskpaiku on naistele mõeldud veebilehekülg www.Meelespea.net ehtinud end uue rüüga. Veebilehekülge tunnevad juba paljud Eesti naised ja iga kuu külastab seda umbes 10 000 inimest, keda huvitab pereplaneerimine, emadus või lihtsalt hea tervis.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 16. 06. 2009. 15:16