banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Puu- ja köögiviljad mõjutavad sperma kvaliteeti

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Puu- ja köögiviljad mõjutavad sperma kvaliteeti Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Puu- ja köögiviljad mõjutavad sperma kvaliteeti,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Puu- ja köögiviljad mõjutavad sperma kvaliteeti

09.06.2009 edastas internetiportaal UPI Hispaania teadlaste värske avastuse, mis väidab, et sperma kvaliteet sõltub puu- ja köögiviljadest saadavate antioksüdantide kogusest. „Meie märtsis avaldatud uurimus näitas, et palju liha ja rasvaseid piimatooteid söövate meeste sperma kvaliteet jääb alla nende omale, kes söövad rohkem puu- ja juurvilju ning väherasvaseid piimatooteid,“ teatas uurimisrühma juht Jaime Mendiola Murcia Ülikoolist. „Oma uurimuses avastasime, et palju puu- ja juurvilju tarbivad inimesed saavad toidust rohkem antioksüdante ning see mängib olulist rolli."

Uuring viidi läbi 61 mehega, kellest kolmekümnel oli probleeme sigimisvõimega, samas kui ülejäänud 31 moodustasid kontrollrühma.

Ajakirjas Fertility and Sterility avaldatud uurimuse käigus avastati, et kvaliteetse spermaga mehed sõid rohkem köögi- ja puuvilju – rohkem vitamiine, foolhapet ja kiudaineid ning vähem valku ja rasvu – kui vähekvaliteetse spermaga mehed, väitis Mendiola.

„Praegu ei saa me veel aru, millest tuleneb erinevus nende vitamiinide loomuliku omandamise ja toidulisanditest saamise vahel,“ ütlesid teadlased. „USAs läbiviidavates katsetes kavatseme uurida toidulisandite rolli.“

Originaalartikkel:
http://www.upi.com/Health_News/2009/06/09/Fruit-vegetables-determine-semen-quality/UPI-21211244525510/

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:57