banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Kergelt ülekaalulised elavad kõige kauem

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Kergelt ülekaalulised elavad kõige kauem Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Kergelt ülekaalulised elavad kõige kauem,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Kergelt ülekaalulised inimesed elavad kõige kauem

19.06.2009 avaldas The Sidney Morning Herald hiljuti Jaapanis läbiviidud uuringu tulemused, mis näitasid, et kuigi terviseasjatundjad on juba ammu hoiatanud ülekaalulisusega kaasnevate ohtude eest, on äärmuslik kõhnus isegi ohtlikum ning kergelt ülekaalulised inimesed elavad kauem.

Need, kes on 40-aastaselt pisut ülekaalulised, elavad kuus kuni seitse aastat kauem kui ülikõhnad inimesed, kelle keskmine oodatav eluiga on umbes viie aasta võrra lühem kui rasvunud inimestel, seisab uurimuses. „Me avastasime, et kõige suuremas ohus on kõhnad inimesed ,“ ütles Shinichi Kuriyama, Tohoku ülikooli kõrgema meditsiinikooli kaasprofessor, kes osales pikaajalises uurimustöö keskealiste ja vanemate inimestega. „Me eeldasime, et kõhnade inimeste oodatav eluiga on kõige lühem, kuid ei arvanud, et vahe on nii suur,“ rääkis ta telefonitsi AFP-le.

Uurimuse viis läbi tervishoiuministeeriumi teadlaste rühm, mida juhtis Tohoku ülikooli professor Ichiro Tsuji. See hõlmas 50 000 Põhja-Jaapanis asuvas Miyagi prefektuuris elavat inimest vanuses 40 kuni 79 ja kestis üle 12 aasta.

„Kõhnade inimeste lühemat eluiga on põhjendatud sellega, et paljud neist on haiged või suitsetavad. Kuid erinevus jäi peaaegu samaks, kui me need tegurid kõrvaldasime,“ ütles Kuriyama. Kõhnade inimeste lühema eluea peamiste põhjustena toodi välja nende suurem vastuvõtlikkus sellistele haigustele nagu kopsupõletik ja nende veresoonte haprus, lisas ta. Kuid Kuriyama hoiatas, et see ei tähenda, nagu soovitaks ta inimestel lõpmatuseni süüa. „Kõhnad inimesed võiksid püüda saavutada normaalkaalu, kuid me ei arva, et normaalse kehaehitusega inimestel on kasulik kaalus juurde võtta,“ lausus ta.

Uuringus jaotati 40-aastased inimesed nelja kaalukategooriasse nende kehamassiindeksi (KMI) põhjal, mis arvutatakse järgmiselt: isiku kaal kilogrammides jagatakse tema pikkuse ruuduga meetrites. Normaalne KMI on vahemikus 18,5 kuni 25, kõhnadena määratleti inimesi KMI-ga alla 18,5. KMI 25 kuni 30 tähendab kerget ülekaalu ja indeksi näit üle 30 viitab rasvumisele.

Originaalartikkel http://news.smh.com.au/breaking-news-world/chubby-people-live-longest-japan-study-20090619-cr4u.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 07:54