banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Uudised 2009

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Uudised 2009 Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Uudised 2009,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Uudised. Uuringud 2009 

 1. Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks - Liiga madal türoksiinitase muudab raseduse kulu teadaolevalt raskemaks, sest see suurendab raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ja preekampsia tekkimise ohtu. Ajakirja Clinical Endocrinology andmetel on Hollandi uurijad avastanud, et isegi madal ja normaalne türoksiinitase võib esile kutsuda probleeme. Lapsed olid sagedamini vales asendis, mis raskendas sünnitust. Loe edasi »
 2. Pillid on üks mugavamaid, ohutumaid ja usaldusväärsemaid viise soovimatu raseduse vältimiseks - 14.12.2009 Saksamaal Berliinis Bayer Schering Pharma AG korraldatud rahvusvahelisel kokkusaamisel arutles rohkem kui 80 eksperti ja teadlast Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Lõuna-Aafrikast kombineeritud suukaudsete rasestumisvastaste vahendite eeliste ja riskide üle. Loe edasi »
 3. Suremus seagrippi püsib madalana - 07.12.2009 edastas Reuters esimese laialdase analüüsi tulemused, mis näitasid, et haigestumine seagrippi on seni olnud ainult pisut kõrgem kui tavalisse sesoonsesse grippi. Loe edasi »
 4. Sünnitusjärgne depressioon tabab ka isasid - 08.12.2009 avaldas New York Times ülevaateloo mitmest teaduslikust uuringust, mis viitavad, et ka isadel võib tekkida sünnitusjärgne depressioon. Loe edasi »
 5. Palju rasedad kasutavad ohtlikke ravimeid  - 27.11.2009 edastas Reuters Kanada teadlaste värskel uuringul põhineva avalduse, milles rõhutati, et naised, kes plaanivad lapseootele jääda, peaksid arstiga konsulteerima tarvitatavate ravimite suhtes. Loe edasi »
 6. Lapseeas kuritarvitatud lapsed vananevad kiiremini - 21.11.2009 avaldas BBC USA teadlaste uuringu tulemuse, mis näitas, et lapseeas kogetud füüsiline ja/või emotsionaalne väärkohtlemine kiirendab keha vananemisprotsessi. Loe edasi »
 7. USA-s soovitatakse esimese PAP-testiga oodata kuni 21. eluaastani - 20.11.2009 edastas Washington Post Ameerika Sünnitusabi ja Günekoloogia Kolledži (American College of Obstetrics and Gynecologists - ACOG) uued juhendid emakakaela vähi varase avastamise uuringuteks, milles soovitatakse esimene PAP-test teha alates 21. eluaastast. Loe edasi »
 8. Päevas võib tarbida rohkem kaloreid - 15.11.2009 Suurbritannias tegutsev toitumisalase teadusliku nõustamise komitee värske raport teatab, et viimased 18 aastat kasutatud piirkogused on ekslikud ning päevas võib tarbida 16% rohkem kui seni. Hetkel on naiste soovitatav määr 2000 ja meestel 2500 kalorit. Teadlased hoiatavad siiski, et toidu hulka tuleks suurendada vaid juhul, kui sellega kaasneb ka rohkem liikumist. Loe edasi »
 9. Alustatakse rindade tagasikasvatamise võimaluse uuringutega - 12.11.2009 Järgmisel aastal alustavad Melbourne'is asuva Bernard O'Brieni nimelise Mikrokirurgia Instituudi teadlased kuue patsiendiga katseid, mille käigus üritatakse taaskasvatada rinnad. Selleks kasutatakse nn meditsiinilisi tellinguid, mis paigutatakse naise naha alla ja mille sees olevas kambris taaskasvatakse rinnakude. Loe edasi »
 10. Teadlased hoiatavad “disainervagiinade” eest - 11.11.2009 Samal ajal kui häbememokkade lõikus ehk labiaplastika, mille käigus korrigeeritakse liiga suuri ja väljaveninud häbememokki, muutub üha populaarsemaks, hoiatavad eksperdid, et antud protseduuri võimalikke riske ei ole piisavalt uuritud. Loe edasi »
 11. Naiste elukvaliteeti mõjutab korraliku arstiabi puudumine - 10.11.2009 Kuigi naised otsivad arstiabi tihedamini, ei saa nad vajalikku ravi perevägivalla, depressiooni ning vanusega seotud probleemide korral. „Naised elavad küll kogu maailmas reeglina kauem kui mehed, kuid see ei tähenda, et neil oleks parem tervis või õnnelikum elu,“ kommenteeris WHO esindaja Margaret Chan. Loe edasi »
 12. Seksuaalset karskust õpetavad kooliprogrammid ei tööta - 07.11.2009 Analüüsi viisid läbi 19 eksperti USA riiklikust haiguste kontrolli ja ennetuse keskusest (Centers for Disease Control and Prevention, CDC). Eesmärgiks oli anda tõendipõhine hinnang USA koolides õpetatavatele ja valitsuse poolt rahastatavatele karskust propageerivatele programmidele. Loe edasi »
 13. Paha tuju on sulle kasulik - 05.11.2009 Testid näitasid, et pahurad inimesed on erinevalt rõõmsameelsetest paremad otsuste tegijad ning kriitilisemad info hindajad. Lisaks leiti, et rõõmsameelsus toetab loomingulisust, kurbus tähelepanuvõimet ja ettevaatlikust. Loe edasi »
 14. Euroopa naised eelistavad pikaajalistest rasestumisvastastest vahenditest spiraale - 28.10.2009 avaldas teadusportaal ScienceDaily värske suuremahulise uuringu tulemused, mis näitasid, et Euroopa naised eelistavad pikaajalistest rasestumisvastastest vahenditest spiraale. Loe edasi »
 15. Beebid saavad kasu, kui ema vaktsineerib ennast gripi vastu - 29.10.2009 edastas Reuters värske kokkuvõtteuuringu tulemused, mis näitasid, et gripi vastu vaktsineeritud emadel sündinud lapsed olid suuremad ja tervemad ning nende hulgas esines ka vähem enneaegseid sünde. Loe edasi »
 16. “Auraga” migreenidega kaasneb suurem rabanduse risk - 28.10.2009 edastas BBC värske inglise teadlaste uuringu tulemuse, mis näitas, et naistel, kellele esinevad nn auraga migreenid, on kaks korda suurem ajurabanduse ehk insuldi risk Loe edasi »
 17. Seks, alkohol ja rasv on suurimad surmade põhjustajad - 28.10.2009 edastas Reuters Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) raporti, milles teatati, et tegelemine viie tervist enim mõjutava faktoriga pikendaks keskmist ülemaailmset eluiga 5 aastat. Loe edasi »
 18. 24+4 pillid on oluliste kliiniliste eelistega uuenduslik annustamisrežiim - 10.09.2009 Roomas toimunud Euroopa Günekoloogide Ühingu 8-l aastakonverentsil esitatud andmed näitasid, et lühendatud tabletivaba periood vähendab hormoonide kõikumist menstruaaltsükli jooksul ning võib tõhustada rasestumisvastast toimet
 19. Lapsed muudavad emad liberaalsemaks ja isad konservatiivsemaks - 2009 avaldas teadusuudiste portaal ScienceDaily USA Põhja-Carolina osariigi ülikooli teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et. lapsevanemaks saamine mõjutab emasid ja isasid eri suundades, kui asi puudutab ühiskondliku heaoluga seotud poliitilisi küsimusi, nagu tervishoid ja haridus.
 20. Rasestumisvastased vahendid vähendavad CO2 heitmeid - 09.09.2009 avaldas portaal UPI Briti teadlaste värske raporti, mis näitas, et rasestumisvastased vahendid on märksa odavam viis CO2 heitmete vähendamiseks kui tavapärased rohelised tehnoloogiad.
 21. Esimene pill, millest vabaneb östradiooli jõuab Eestis müügile - 07.09.2009 teatati Zürichis toimunud pressikonverentsil, et uue põlvkonna pillid, millest vabaneb östradiooli, sedasama östrogeeni, mida naise keha loomulikul teel toodab, tulevad müügile enamuses Euroopa riikides.
 22. Tubakas tapab järgmisel aastal 6 miljonit inimest - 25.08.2009 avaldas Reuters värske raporti maailma tubakaekspertidelt, mis hoiatab, et tubakas tapab järgmisel aastal vähi, südamehaiguste, emfüseemi ja paljude teiste haiguste kaudu 6 miljonit inimest. Rahvusvahelise kopsufondi ja Ameerika vähiliidu uue tubakaatlase hinnangul kaotab maailma majandus tubaka tarbimise tõttu igal aastal otseste tervishoiukulude, langenud tootlikkuse ja tekkinud keskkonnakahjustuste näol 500 miljardit dollarit.
 23. Munasarjavähk jääb kahe silma vahele - 25.08.2009 edastas BBC uuringu tulemused, millest selgub, et munasarjavähki põdevate naiste diagnoos hilineb, kuna haigussümptomeid ei suudeta ära tunda. Bristoli teadlased väidavad ajakirjas British Medical Journal, et vähk ei ole „tasane tapja”, vaid on seostatav konkreetsetele sümptomitega. Teadlased uurisid rohkem kui 200 vähidiagnoosiga naise haiguslugu 
 24. Meeste ja naiste keeleskasutus suhtluses ei erine - 24.08.2009 edastas teadusuudiste portaal EurekAlert! California Ülikoolis (Davis, USA) läbiviidud uuringu tulemused, mille kohaselt mehed ei ole suhtluses naistest otsekohesemad. „Levinud stereotüübi järgi on mehed otsekohesed ja naised ettevaatlikud. Mina kummutan selle stereotüübi,“ ütles Nicholas Plamares, Davises paikneva California Ülikooli kommunikatsiooniteooria dotsent.
 25. Homöopaatia ei ole ravi - 20.08.2009 avaldas BBC Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) hoiatuse, et selliseid haigusi nagu HIV, tuberkuloos ja malaaria põdevad inimesed ei tohiks jääda lootma homöopaatilisele ravile. Selle avaldusega reageeris WHO noorteadlaste üleskutsele, kes kardavad, et homöopaatia propageerimine arengumaades võib panna inimeste elud ohtu.
 26. Maksavähi suurenevas levikus on süüdi alkoholi kuritarvitamine - 20.08.2009 avaldas The Times värske statistika andmed, mis näitasid, et rasvumise ja alkoholi kuritarvitamise sagenemine on toonud kaasa maksavähi juhtude arvu tõusu. Suurbritannia vähiuuringutega tegeleva organisatsiooni Cancer Research UK andmetel on maksavähi esinemissagedus enam kui kolmekordistunud: kui 1975. aastal registreeriti 865 uut maksavähi juhtu, siis 2006. aastaks oli see arv kasvanud 3100 juhuni.
 27. Antakse lootust endometrioosi senisest lihtsamaks diagnoosimiseks - 19.08.2009 teatas BBC, et teadlased on endometrioosi diagnoosimiseks töötanud välja kiire ja lihtsa viisi, mis ei nõua opereerimist. Tarvis on ainult väikest emakaõõne limaskesta proovi, mis võetakse PAP-testiga sarnasel viisil ning mille koostisest otsitakse võimalikke närvikiude.
 28. Rasvarikkad toidud mõjutavad mälu ja kehalist tegevust - 13.08.2009 avaldas The New York Times uuringu tulemused, mis näitasid, et suure rasvasisaldusega toidud võivad lihasjõudu ja aju negatiivselt mõjutada. Rasvarikka toidu söömine halvendab lühimälu ja raskendab füüsilist tegevust peaaegu kohe, selgub rottide ja inimeste peal läbi viidud värskest uuringust.
 29. Optimistlikud naised elavad kauem - 11.08.2009 avaldas The Guardian uuringute tulemused, mis näitavad, et optimistlikel naistel on pessimistidest väiksem oht haigestuda südamehaigustesse ja surra varakult. Samuti elavad usaldava iseloomuga naised tõenäoliselt kauem kui need, kelle suhtumist iseloomustab „küüniline vaenulikkus”. Elukogemused (nagu haridus ja sissetulek) ning harjumused (näiteks kehaline aktiivsus) suudavad seda seost osaliselt, kuid mitte täielikult seletada.
 30. Noorte täiskasvanute joomakultuuri süüdistatakse suuõõnevähi suurenevas levikus - 11.08.2009 avaldas The Times Briti arstide nõudmise lisada alkoholipudelitele samasugused hoiatussildid nagu tubakatoodetel, sest noorte täiskasvanute liigjoomine on toonud kaasa suuõõnevähi juhtude märgatava kasvu.
 31. 50 miljonit Aasia naist HIV-nakkuse ohus: UNAIDS - Reuters juhtivate tervishoiuspetsialistide hoiatuse, et viiskümmend miljonit Aasia naist elab oma abikaasa või partneri riskantse seksuaalkäitumise tõttu HIV-viirusega nakatumise ohus.
 32. Inimesed muutuvad vananedes õnnelikumaks - 07.08.2009 edastas BBC uuringu andmed, mis näitasidi, et enamik inimesi muutub vanemaks saades õnnelikumaks. Hoolimata tervise ja sissetulekuga seotud muredest, sotsiaalse staatuse muutumisest ning lähedaste inimeste kaotusest, kaldub vanaduspõlv olema helge, väidavad psühholoogid. Nad avastasid, et eakamad inimesed kasutavad endale jäänud aega paremini ära ning on õppinud vältima olukordi, mis tekitavad neis kurbust või stressi.
 33. Vaeste riikide teismelised kasutavad rasestumisvastaseid vahendeid ebajärjekindlalt - 07.08.2009 avaldas Reuters rahvusvahelise uuringu tulemused, millest selgus, et kuigi üha suurem osa arengumaade teismelistest neidudest kasutab rasestumisvastaseid vahendeid, ei tee nad seda niisama järjekindlalt kui täiskasvanud ning seetõttu esineb neil rohkem planeerimata rasedusi.
 34. Igavus paneb teismelised alkoholi jooma - 04.08.2009 edastas BBC uuringu tulemused, mis näitasid, et paljud briti teismelised pöörduvad alkoholi poole igavuse leevendamiseks. Heategevuslik ühing Drinkaware avastas, et 8% küsitletud 16- ja 17-aastastest noortest joob enda sõnul vähemalt kord nädalas lihtsalt igavusest. Ligi kolmandik (29%) 1071 küsitletust ütles, et on vähemalt üks kord tarbinud alkoholi igavuse tõttu.
 35. Rasestumisvastase süstiga võib kaasneda püsiv kaalutõus - 04.08.2009 edastas Reuters värske uuringu tulemuse, mis hoiatas, et kilode kiire lisandumine pärast rasestumisvastaste süstide alustamist võib olla märk pikaajalisest märkimisväärsest kaalutõusust, hoiatab värske uuring.
 36. Orgaaniline toit ei ole tervislikum - 29.07.2009 avaldas BBC Suurbritannia teadlaste ulatuslikust uuringu tulemused, mis näitasid, et orgaaniline toit ei ole tavatoidust tervislikum. Suurbritannia teadlased jõudsid järeldusele, et orgaaniliste ja tavaliste toiduainete toiteväärtuse vahel ei ole olulist erinevust ning ei leidu mingeid tõendeid selle kohta, et orgaanilise toidu söömine oleks tervisele kasulikum.
 37. Solaariumid on vähitekitajate eesotsas koos sigarettide ja arseeniga - 29.07.2009 teatas Reuters, et rahvusvaheline vähiuuringute grupp paigutas solaariumid kõrvuti sigarettide, arseeni ja asbestiga suurimate vähiriskide nimekirja etteotsa.
 38. Rasedad naised elavad seagrippi raskelt üle - 29.07.2009 edastas Reuters USA valitsusasutuse teadlaste teadaande, et uue H1N1 seagripiviirusega nakatunud rasedate puhul on raskekujulise haiguse ja surma oht märksa suurem ning neid tuleks viirusevastaste ravimitega viivitamatult ravida.
 39. Inimõiguslased taunivad Nicaragua abordikeeldu - 28.07.2009 edastas BBC rahvusvahelise inimõigusorganisatsioon Amnesty Internationali üleskutse Nicaraguale tühistada eelmisel aastal vastu võetud seadus, mis kuulutab mis tahes asjaoludel sooritatud abordi kriminaalkuriteoks
 40. Tillukesed munasarjakasvajad varjavad end aastaid, selgub uuringust - 27.07.2009 avaldas Reuters uuringu tulemused, mis näitas, et pisikesed munasarjakasvajad varitsevad munajuhades keskmiselt neli aastat, enne kui muutuvad avastamise jaoks piisavalt suureks, mis põhjendab, miks diagnoos saabub üldjuhul liiga hilja, et päästa elu
 41. Bayer Schering Pharma: Ühiskondlik vastutustunne pereplaneerimine vallas - 17.07.2009. Veel tänapäevalgi on moodsad rasestumisvastased vahendid miljonitele naistele kättesaamatud. Selle probleemi võimalikke lahendusi arutati ka maailma rahvastiku päeval, mida tänavu peeti 11. juulil. Olulise panuse lahenduse leidmise heaks annab Bayer Schering Pharma (BSP), ettevõte, kes on pereplaneerimise programme toetanud juba ligi 50 aastat.
 42. Tüdrukud reageerivad vanemaks saades eakaaslaste arvamusele üha tugevamalt - 15.07.2009 avaldas Reuters uuringu tulemused, mis näitasid, et aju skaneeringud osutavad, et tüdrukud reageerivad eakaaslaste hinnangule oma teismeea edenedes üha tugevamalt. Värske uuring heidab valgust küsimusele, miks muutuvad tüdrukud puberteediikka jõudes depressioonile ja ärevusele vastuvõtlikumaks ning miks need tundeelu häired on sageli tihedalt seotud eakaaslaste hinnanguga, ütles uuringut juhtinud teadlane dr Amanda E. Guyer.
 43. Naised on HIV-viirusele vastuvõtlikumad - 14.07.2009 avaldas BBC USA teadlaste avastuse, mis näitas, et HIV esmase äratundmisega seotud retseptormolekul käitub naistel teisiti. Asjatundjad usuvad, et naised on nõrgem sugupool, kui asi puudutab võitlust HIV-viirusega. Tõsiasi, et HIV progresseerub viiruse sarnase taseme puhul veres naistel kiiremini kui meestel, on teada juba varasemast.
 44. Kondoomid pakuvad herpese vastu osalist kaitset - 13.07.2009 edastas Reuters ajakirjas Archives of Internal Medicine avaldatud värske uuringu tulemused, mis näitasid, et kondoomide järjekindel kasutamine võib aidata vältida nakatumist genitaalherpesega.
 45. Uuring kummutab „prooviabielu” teooria - 09.07.2009 edastas portaal UPI mitmeaastase uuringu tulemused, mis näitasid, et enamik USAs elavaid vallalisi elukaaslasi ei jaga kodu mitte suhte proovilepanemiseks, vaid soovivad lihtsalt rohkem aega koos veeta. Lisaks ei teinud enamik paare teadlikku otsust kooselu alustada, väidab Denveri ülikooli riiklikult rahastatud uuring, mis keskendus suhetele ja kooselule.
 46. Neljandik USA abortidest tehakse tableti abil - 09.07.2009 refereeris Washington Post värsket Associated Pressi poolt levitatud uudist, mis näitas, et umbes neljandik Ameerika naistest, kes katkestasid eelmisel aastal varases järgus raseduse, tegid seda ravimite, mitte operatsiooni abil.
 47. Sagedane viljatuse põhjustaja on tegelikult kergesti ravitav - 06.07.2009 avaldas NY Times ülevaateloo haigusest nimega neerupealiste mitteklassikaline kaasasündinud hüperplaasia (CAH), mis on sage viljatuse põhjustaja, kui on tegelikult kergesti ravitav. USAs New Jersey osariigis West Deptfordis elav Joann Citrone läbis enam kui nelja aasta jooksul korduvalt kalleid viljakusravi protseduure. Kuid alles kaks aastat pärast seda, kui ta oli koos abikaasaga adopteerinud oma teise Lõuna-Koreast pärit lapse, pandi talle lõpuks õige diagnoos.
 48. Populaarsus sõltub geenidest - 05.07.2009 avaldati värskes ajakirja Scientific American Mind, juulinumbris USA teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et inimese suhtlusvõrgustiku suurus ja struktuur on seotud tema DNAga. Me peame endastmõistetavaks, et meie sotsiaalse käitumise teatud aspektid – näiteks see, kas suhtleme pidudel vabalt võõrastega või eelistame märkamatuna nurgas istuda – on seotud pärilikkusega. Hiljuti tõestasid California San Diego ja Harvardi ülikooli teadlased aga, et geenide mõjuvõim ei piirdu sellega: need mõjutavad ka meie suhtlusvõrgustike laadi ja meie positsiooni neis. 
 49. Eneseabi raamatud muudavad enesetunde kehvemaks - 03.07.2009 edastas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et tuju ülendamiseks eneseabimantrate poole pöördumisel võib olla risti vastupidine mõju. Kanada teadlased avastasid, et madala enesehinnanguga inimesed tunnevad end halvemini, olles korranud positiivse sisuga enesekohaseid väiteid. Uurijate väitel aitavad fraasid nagu „Ma olen armastusväärne inimene“ üksnes kõrge enesehinnanguga inimesi. Uuring ilmub ajakirjas Psychological Science.
 50. Pillid ja kondoomid pole ainus valik - 03.07.2009 avaldas ajaleht The Guardian ülevaateloo, milles juhiti tähelepanu, et Briti soovimatust rasedusest ja haigustest hoidumise propageerijad jätavad tihti tähelepanuta tõhusamad rasestumisvastased vahendid. Valdav enamik Suurbritannia naisi veedab enam kui 30 aastat oma elust rasedust vältides. Riikliku tervishoiuameti kaudu on rasestumisvastased vahendid olnud tasuta kättesaadavad alates 1974. aastast ning tänapäeval saab valida 15 meetodi vahel, nii et tundub, et raseduse vältimine on imelihtne. Ometi kõnelevad arvud teist keelt – umbes viiendik rasedustest katkestatakse.
 51. Väike kaalukaotus suurendab viljakust - 30.06.2009 avaldas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et rasvunud naised, kes kaotavad kas või väikese osa oma kehakaalust, võivad sellega suurendada oma rasestumise tõenäosust. Teadlased uurisid kolme kuu jooksul 40 tugevalt ülekaalulist naist, kellel ei esinenud ovulatsiooni. Nad avastasid, et kehamassi 5-protsendilise vähenemisega kaasnes emaka verevarustuse paranemine 19% võrra.
 52. Sage seks võib parandada sperma kvaliteeti - 30.06.2009 vahendas Washington Post Associated Pressi uudist Austraalia uuringust, mis näitas, et viljakusprobleemidega meestele on tihti kõige paremaks abiks lapse saamisel vägagi traditsiooniline meetod: rohkem seksi. 
 53. Pool ameeriklastest kasutab vibraatorit - 29.06.2009 avaldas teadusportaal LiveScience värske USA-s läbi viidud uuringu tulermused, mis paljastasid, et umbes pool Ameerika täisealisest elanikkonnast kasutab vibraatorit. Uuringut rahastas Church and Dwight Co. Inc., mis toodab kaubamärgi Trojan all seksuaaltervise tooteid. Selgus, et patareidega mõnumasinad ei ole mitte üksnes naiste pärusmaa. Vibraatori kasutamise võttis omaks 45 protsenti meestest, enamik heteroseksuaalseid mehi kasutab seda enda sõnul eelmängu või vahekorra ajal naispartneriga. Umbes 17 protsenti meestest tunnistas vibraatori kasutamist üksi masturbeerimiseks.
 54. Naisi peetakse emotsionaalseteks, meestel on lihtsalt halb päev - 25.06.2009 edastas Newsweek USA psühholoogide uuringu tulemused, mis näitasid, et naiste meeleolu väljendavaid fotosid põhjendati „naiste emotsionaalsusega, samas kui meeste samu tundeid väljendavaid fotosid põhjendati elulistele situatsioonidele reageeringuga.
 55. Tselluliit ei kao kuhugi - 25.06.2009 avaldas NY Times ülevaateloo multimiljonilise käibega tööstusest, mis üritab naistele pakkuda lahendusi tselluliidist vabanemiseks, kuid mis kahjuks ei anna lubatud ega soovitud tulemust. Tselluliit — lohukestega kaetud ebatasane nahk, mis rikub kogu maailma naiste istmikke ja reisi — on nuhtluseks bikiinikandjatele ning sunnib voodiseikluste ajaks tule kustutama. Pole ime, et naised käivad lahenduse lootuses välja miljoneid.
 56. Uurimus: Naised vaatavad väärarenguga lastest sagedamini mööda - 24.06.2009 edastas Washington Post Associated Pressi poolt tehtud ülevaate värskest Harvardi ülikoolis tehtud uuringust, mis näitas, et naistel on meestest raskem vaadata näo väärarenguga väikelapsi. Selline tulemus on ootamatu. Harvardi ülikooli juures tegutseva McLeani haigla psühhiaatrid, kes uurisid, kuidas inimesed tajuvad ilu, olid oodanud, et naised kulutavad üliarmsate beebide imetlemisele meestest rohkem aega. Mitte sinnapoolegi.
 57. Raseduse jooksul kogunenud lisakilode kaotamisega ei maksa kiirustada - 23.06.2009 edastas BBC Saksamaa tervishoiu kvaliteedi ja tõhususe instituut hoiatuse värsketele emadele, et on ebarealistlik ja ohtlik püüda jäljendada kuulsusi, kes mahuvad juba paar nädalat pärast sünnitamist kitsastesse teksastesse.
 58. Küsitlus: iga neljas Lõuna-Aafrika mees tunnistab vägistamist - 20.06.2009 edastas MSNBC Associated Pressi uudise värskest Lõuna-Aafrikas läbi viidu uuringust, mille käigus avastasid teadlased, et iga neljas küsitletud Lõuna-Aafrika mehest tunnistab vägistamist.
 59. Teismelised on seksuaalselt aktiivsed, kuid ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid - 19.06.2009 avaldas ScienceDaily ülevaate värskest USA-s läbi viidu uuringust, mis näitas, et teismeliste hulgas on vähenenud rasestumisvastaste vahendite kasutamine. 1990. aastatel ja 2000. aastate algul tehtud edusammud rasestumisvastaste vahendite kasutamise osas teismeliste seas ja teismeea raseduste vähendamise osas pidurdusid 2003. ja 2007. aasta vahel ning teatud rühmade hulgas võivad olla toimunud isegi tagasilangused, selgub värskest uuringust.
 60. Kergelt ülekaalulised inimesed elavad kõige kauem - 19.06.2009 avaldas The Sidney Morning Herald hiljuti Jaapanis läbiviidud uuringu tulemused, mis näitasid, et kuigi terviseasjatundjad on juba ammu hoiatanud ülekaalulisusega kaasnevate ohtude eest, on äärmuslik kõhnus isegi ohtlikum ning kergelt ülekaalulised inimesed elavad kauem.
 61. USA sünnistatistika viitab poisslaste eelistamisele aasialaste hulgas - 15.06.2009 avaldas NY Times ülevaate USA värskest rahvaloendusest, mis näitab kõrvalekaldeid Hiina, India ja Korea päritolu ameeriklaste peredesse sündinud poiste ja tüdrukute vahekorras. Demograafide hinnangul on statistiline kõrvalekalle Aasia päritolu ameeriklaste perekondades märkimisväärne ja nad usuvad, et see ei peegelda mitte üksnes poisslaste eelistamist, vaid ka nende perekondade üha süvenevat kalduvust kasutada soo valimise meetodeid, nagu kehaväline viljastamine, seemnerakkude sorteerimine või abort.
 62. USA-s tuli müügile kodune test lapse soo määramiseks - 09.06.2009 edastas CNN uudise, et USAS-s on tulnud müügile kodune test, millega lapseootel emad saavad oma tulevase lapse soo kindlaks teha juba kümnendal rasedusnädalal. Texase osariigis Planos paikneva IntelliGenderi, „Boy or Girl Gender Prediction Test“ looja sõnul suutsid teadlased isoleerida teatud hormoonid, mis reageerivad „patenditud kemikaaliseguga“ vastavalt sellele, kas naine ootab poega või tütart.
 63. Puu- ja köögiviljad mõjutavad sperma kvaliteeti - 09.06.2009 edastas internetiportaal UPI Hispaania teadlaste värske avastuse, mis väidab, et sperma kvaliteet sõltub puu- ja köögiviljadest saadavate antioksüdantide kogusest. „Meie märtsis avaldatud uurimus näitas, et palju liha ja rasvaseid piimatooteid söövate meeste sperma kvaliteet jääb alla nende omale, kes söövad rohkem puu- ja juurvilju ning väherasvaseid piimatooteid,“ teatas uurimisrühma juht Jaime Mendiola Murcia Ülikoolist.
 64. Looduslik antibeebipill jõuab Inglismaal müügile - 08.06.2009 teatas The Sun, et Inglismaal tuleb müügile esimene „looduslik“ antibeebipill, mis lubab vähendada seniste pillide kõrvaltoimeid. See võib teha lõpu peavaludele, meeleolu kõikumisele ja vereklompide tekke suurenenud riskile, mis paljusid naisi rasestumisvastaste tablettide juurest eemale peletavad. Lisaks lubavad uued antibeebipillid senisest lühemaid ja valutumaid menstruatsioone.
 65. Gonorröa võib muutuda ravimresistentseks - 07.06.2009 edastas BBC, et teadlased on Inglismaal ja Walesis avastatud gonorröa tüvesid, mis ei allu ravile. Selle seksuaalsel teel leviva nakkuse proovide testimisel on ilmnenud kõrge resistentsus asitromütsiini-nimelise antibiootikumi suhtes. Tervisekaitseameti uurijate sõnul tähendab see avastus inimeste tervisele ohtu.
 66. Asjatundmatutel abortidel on saatuslikud tagajärjed - 02.06.2009 avaldas New York Times ülevaate loo ebaseaduslikke abortide tegemisest Tansaanias, kus ainuüksi jaanuaris tehtud 31 väiksemast kirurgilisest protseduurist 17 olid seotud „mittetäielike abortide“ tagajärgede likvideerimisega.
 67. Usklikkus ei mõjuta noorte vallaliste naiste aborti puudutavaid otsuseid - 01.06.2008 avaldas American Sociological Association uuringu kokkuvõtte, mis väidab, et sellistel teguritel nagu hinded ja vanemate haridus on teismeliste rasedate ja noorte täiskasvanute aborti puudutavatele otsustele suurem mõju kui usulistel veendumustel
 68. Pillide kasutamine ei mõjuta naise viljakust - 17. mai, 2009 avaldatud värske uuringu andmed näitavad, et suu kaudu manustavate rasestumisvastaste vahendite (pillide) kasutamine ei mõjuta nende kasutamise katkestamise järgselt viljakust ebasoodsalt ega soodsalt.
 69. Abortide arv USA- s suureneb - 20.05.2009 edastas LA Times uudise abortide rekordilist kasvust, mis on tingitud ebakindlatest majandusoludest. Üha suurem hulk USA naisi, kes on kaotanud töökoha ja jäänud ilma tervisekindlustusest, pöörduvad kliinikutesse ja pereplaneerimiskeskustesse günekoloogiliseks läbivaatuseks, rasestumisvastaste vahendite saamiseks ja abordi tegemiseks.
 70. Tüdrukud muudavad vanemad liberaalsemaks - 19.05.2009 avadlas portaal FiveThirtyEight USA sotsiaalteadlaste uuringu tulemused, mis väidavad, et tütarde omamine muudab nende vanemaid liberaalsemateks. Sotsioloog Rebecca Warner ja majandusteadlane Ebonya Washington viisid läbi märkimisväärse uurimuse, mille kohaselt näib laste sugu mõjutavat vanemate suhtumist ja tegusid.
 71. Avastati naiste menstruatsioonigeen - 17.05.2009 refereeris BBC Briti teadalaste uuringu kokkuvõtet, mis teatas, et teadlased on lahti murdmas geneetilist koodi, mis aitab määrata, millal tüdrukust saab naine. Suurbritannia teadlaste juhitud meeskond avastas kaks kuuendas ja üheksandas kromosoomis paiknevat geeni, mis näivad oluliselt mõjutavad menstruatsiooni algusaega
 72. Geen põhjustab raskusi rasedana suitsetamise mahajätmisel - 15.05.2009 edastas BBC Suurbritannia teadlaste vätsek uuringu tulemuste kokkuvõtte, millest selgub, et üks kindel geen võib olla põhjuseks, miks mõnel naisel on raskem raseduse ajal suitsetamist maha jätta
 73. Esimene looduslikku hormooni vabastav pill jõudis müügile - 14.05.2009. Bayer Schering Pharma AG toob maikuus viies Euroopa riigis turule uue suukaudse rasestumisvastase preparaadi, millest naise organismis vabaneb östradiooli, mis on identne naise kehas toodetava östrogeeniga.
 74. Foolhappega rikastatud toit vähendab sünnidefektide esinemist - 13.05.2009 edastas Reuters Kanada teadlaste uuringu tulermused, mis näitasidl, et foolhapet sisaldavate jahu- ja pastatoodete abil on õnnestunud vähendada kaasasündinud südamerikkega (levinuima sünnidefektiga) laste arvu.
 75. Emotsionaalne intelligentsus aitab seksi nautida - 12.05.2009 refereeris BBC värskeid tulemusi kaksikutega läbiviidud uuringust, millest selgus, et kõrgema emotsionaalse intelligentsusega naised naudivad seksi rohkem.
 76. Meeste rasestumisvastane süst käeulatuses - 05.05.2009 refereeris BBC uuringu tulemusi, mis näitasid, et rasestumisvastane süst meestele võib raseduse vältimisel olla sama tõhus kui naistele mõeldud pillid. Igakuine testosteroonisüst blokeerib ajutiselt seemnerakkude tootmise ja võib teha revolutsiooni rasestumise vältimisel, usuvad asjatundjad. Hiinas toimunud uuringutes eostas lapse süstide saamise ajal ainult üks mees sajast, teatab ajakiri Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism. Kuus kuud pärast süstide lõpetamist meeste seemnerakkude hulk taastus.
 77. Füüsiliselt aktiivsed emad tõstavad lapse IQ-d - 03.05.2009 edastas ajaleht The Times Ameerika psühholoogide värske uuringu tulemused, mis näitasid, et emad, kes on raseduse ajal füüsiliselt aktiivsed, aitavad oma lapse IQ-d tõsta. Vastukaaluks tavapärasele uskumusele, et intelligents on 80% ulatuses pärilik, väidab psühholoog ja kahe lapse isa Richard E. Nisbett, et hiljutised uuringud näitavad emade otsustavat osa. Isad, olgu nad puuduvad või oma järeltulijaid jumaldavad, mõjutavad oma laste intelligentsust üsna vähe.
 78. Munasarjad säilitanud naised elavad kauem - 27.04.2009 edastas New York Times laiaulatusliku uuringu tulemused, mis näitasid, et naised, kes ei lasknud munasarju eemaldada, elasid kauem. Igal aastal lasevad sajad tuhanded naised, kellel amputeeritakse emakas, eemaldada ka oma munasarjad, mis peaks neid munasarjavähi eest kaitsma. Aga uues uuringus leiti, et oma munasarjad säilitanud naised elavad kauem.
 79. Tüdrukute puberteet algab varem - 27.04.2009 avaldas Reuters uue Taani uuring tulemused, mis näitavad, et tüdrukute puberteedi algus (rindade kasv ja menstruatsioonid) on nihkunud varasemale eale. Need avastused toetavad hiljutisi uuringuid, milles leiti, et viimastel aastatel on Ameerika tüdrukute rinnad arenenud varem, kuid ei vasta siiski küsimusele, miks see toimub, ütles Reuters Healthile uuringut juhtinud dr Lise Aksglaede Kopenhaageni Rigshospitaletist. “Praegusel hetkel me ei tea, mis toimub, ja see teeb muret.”
 80. Aktiivne sünnitamine võib sünnituse kestust vähendada - 20.04.2009 avaldas New York Times värske ülevaateuuringu tulemused, milles leiti, et sünnituse esimeses faasis lamamine võib sünnitustegevust aeglustada, aga kui tulevane ema istub, seisab või kõnnib ringi, võib ta lapse sündimist ohutult kiirendada. 
 81. Järjest rohkem naisi kasutab menopausi vaevuste leevendamiseks kontrollimaata vahendeid - 21.04.2009 edastas Reuters Austraalia teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et järjest rohkem naisi loobub hormoonasendusravist ja kasutab oma menopausiaegsete vaevuste leevendamiseks kontrollimata alternatiive, nagu näiteks ravimtaimed ja niinimetatud looduslikud hormoonid.
 82. Rasedusaegne kehaline aktiivsus aitab last - 17.04.2009 avaldas BBC USA teadlaste värske uuring tulemused, mis viitavad, et rasedusaegne kehaline aktiivsus võib olla hea nii arenevale lapsele kui emale. Eesmärgiks oli uurida, kas ema kehaline aktiivsus mõjutab soodsalt loote südant ja veresoonkonda. Samuti soovisid teadlased näha, kas need looted, kelle emad on aktiivsed, teevad rohkem hingamisliigutusi võrreldes loodetega, kelle emad ei ole kehaliselt aktiivsed.
 83. Naiste liigkarvasus on tervisele ohumärk - 16.04.2009 edastas BBC Suurbritannia kuningliku sünnitusabi ja günekoloogia kolledži aruande värske kokkuvõtte, mis hoiatab, et naiste liigne karvakasv pole ainult kosmeetiline probleem, vaid on tõenäoliselt haiguse märk.
 84. Keskastme kooliõpilased tegelevad juba 12-aastasena riskantse seksiga - 10.04.2009 avaldas ScienceDaily Texase ülikooli rahvatervise kooli teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et keskastme kooliõpilased alustavad seksuaaleluga isegi juba 12- aastaselt.
 85. Geeni avastamine võib viia meestele mõeldud rasestumisvastase vahendi loomiseni - 10.09.2009 refereeris ScienceDaily ajakirjas American Journal of Human Genetics avaldatud Iowa ülikooli teadlaste poolt läbi viidud uuringu tulemused, mille kohaselt võib hiljuti avastatud geneetiline häire, mis takistab mõnedel meestel lapse saamist, olla võti meeste rasestumisvastase vahendi loomiseks.
 86. Rasedus teismeeas suurendab ülekaalulisuse riski - 09.04.02009 edastas Reuters värske uuringu tulemused, mis näitasid, et teismelisena lapse saanud noortel naistel on suurem risk muutuda ülekaaluliseks kui nende eakaaslastel, kes ei rasestunud.
 87. Seksuaalsuse rõhutamine töö juures langetab moraali - 7. 04.2009 edastas UPI Kanada teadlaste uuringu kokkuvõtte, mis näitas, et seksuaalsust rõhutav käitumine töö juures, näiteks rõve nali, langetab kõigi moraali.
 88. Oraalseks on põhjustanud mandlivähi esinemise plahvatusliku kasvu - 03.04.2009 edastas US Today Rootsi Karolinska instituudi uuringu tulemused, mis näitasid, et mandlivähi sagedus on alates 1970ndatest aastatest Stockholmis kolmekordistunud.
 89. Reproduktiivseid õigusi puudutav vaidlus alahindab naiste tervist - 02.04.2009 avaldas ScienceDaily Illinoisi ülikooli värske uuringu, mis näitas, et üha enam alahinnatakse naiste tervist reproduktiivseid õigusi puudutavates konfliktides, sealhulgas kokkupõrgetes, mis põhinevad moraalsetel vastuväidetel niinimetatud südametunnistuse klauslite alusel.
 90. Üksteist tõsiasja aspiriini kohta, mida sa (võib-olla) ei teadnud - 6. märtsil möödus 110 aastat päevast, mil Bayer registreeris Berliinis keiserlikus patendiametis kaubanimena number 36433 valuvaigisti Aspirin, mille toimeaineks oli atsetüülsalitsüülhape. See oli esimene samm võidukäigus, mille sarnast ei ole meditsiini ajaloos hiljem nähtud. Mitte ühtegi teist ravimit ei kasutada sedavõrd laialdaselt – ja vaid vähesed võivad uhkeldada niisama pika ajalooga. Ent aspiriini, sajandi ravimi tuttavlikkusest hoolimata võib ometi leiduda asju, mida sa selle arstimi kohta (võib-olla) ei teadnud. Siit saad neist ülevaate:
 91. Õdede omamine teeb inimesed õnnelikuks - 02.04.2009 edastas BBC uuringu tulemused, mis näitasid, et õed tekitavad perekonnas õnnetunnet, samas kui vennad põhjustavad stressi. Teadlased küsitlesid 571 inimest vanuses 17–25 aastat ja leidsid, et need, kes kasvasid üles koos õdedega, olid suurema tõenäosusega õnnelikud ja tasakaalukad.
 92. Üle 45-aastased “eiravad sugulisel teel levivate haiguste riski” - 01.04.2009 avaldas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et paljud keskealised inimesed suhtuvad oma seksuaaltervisesse vastutustundetult. Suurbritannia kuninglik farmaatsiaühing (ingl Royal Pharmaceutical Society of Great Britain, RPSGB) küsitles rohkem kui 2000 täiskasvanut. Peaaegu viiendik 45–54-aastastest küsitletutest ütles, et nad on peale oma pikaajalise partneri olnud viimase viie aasta jooksul kaitsmata vahekord veel kellegagi.
 93. Paavst moonutab fakte kondoomide kasutamise kohta - 27.03.2009 edastas Reuters mainekas meditsiiniajakirjas Lancet avaldatud süüdistuse, et paavst Benedictus moonutab katoliikliku õpetuse levitamise huvides teaduslikke fakte, öeldes, et kondoomid suurendavad aidsi levikut.
 94. Testide abil on võimalik munasarjavähki varakult avastada - 11.03.2009 refereeris Washington Post The Associated Pressi poolt edastatud Briti teadlaste tehtud uuringu kokkuvõtte, mis näitas, et munasarjavähi sõelteste tegevad arstid on võimelised haigust tavapärasest kaks aastat varem avastama. Teadlased on kaua otsinud võimalust maailmas igal aastal peaaegu 100 000 naise surma põhjustava munasarjavähi varaseks avastamiseks. Varase diagnoosimise korral jääb peaaegu 90% naisi elama.
 95. Eakamate isade laste intelligentsustesti tulemused on halvemad - 09.03.2009 edastas Reuters värske Austraalia teadlaste uuring tulemuse, mis näitab, et eakamate isade lapsed saavad imikueas ja lapsepõlves intelligentsustestides halvemaid tulemusi. Sama uuring leidis aga, et eakamate emade lapsed said samades testides paremaid tulemusi. Testid mõõtsid mõtlemise ja arutlemise võimet, sealhulgas keskendumisvõimet, õppimist, mälu, kõnelemis- ja lugemisoskust.
 96. Menopausis naised soovivad jätkata aktiivset suguelu - 06.03.2009 avaldas BBC värskest uuringu tulemuse, millest selgus, et üle 80% menopausis naistest soovivad jätkata aktiivset suguelu. Uuringu eesmärgiks oli teha kindlaks menopausi mõju naiste seksisoovile ning kaotada väärarusaamad seksi suhtumise kohta..Uuringut juhtis Dumfriesi ja Galloway kuningliku haigla günekoloog ja sünnitusabiarst dr Heather Currie.
 97. Uuringus leiti, et rasestumisvastane progestiinisüst põhjustab olulist kaalutõusu - 4.03.2009 avaldas ScienceDail yülevaate värskest Texase ülikooli meditsiiniteaduskonna teadlaste poolt läbi viidud uuringust, mis leidis, et naised, kes kasutasid medroksüprogesteroonatsetaadi depoopreparaati (ingl depot medroxyprogesterone acetate, DMPA) ehk niinimetatud rasestumisvastast süsti, võtsid kolme aasta jooksul juurde keskmiselt 11 naela (5 kg) ja nende keha rasvasisaldus kasvas 3,4 protsenti.
 98. Klaasike päevas suurendab vähiriski - 24.02.2009 edastas BBC värske Inglismaal läbi viidud uuringu tulemused, mis näitasid, et igapäevane alkoholitarbimine suurendab naiste võimalust haigestuda vähkkasvajasse.
 99. Investeerimine pereplaneerimise programmidesse aitab riigil raha kokku hoida - 24.02.2009 edastas Associated Press ülevaate värskest Guttmacheri intituudi uuringust, mis näitas, et pereplaneerimise programm hoiab USA-s ära pea kaks miljonit soovimatut rasestumist ja enam kui 800 000 aborti igal aastal, mis omakorda säästab miljardeid dollareid.
 100. Erootilised pildid muudavad meeste suhtumist naistesse halvemaks - 16.02.2009 avaldas Briti ajalhet The Guradian ülevaate uuringust, mis näitas, et mehed suhtuvad naistesse kui objektidesse, kui nad on varem vaadanud erootilisi pilte naistest.
 101. ÜRO: paljud riigid eiravad inimkaubandust - 13.02.2009 avaldas Reuters ülevaate ÜRO uimastikontrolli ja kriminaalpreventsiooni büroo (ingl United Nations Office on Drugs and Crime, UNODC) värskelt avaldatud statistikast, mis näitas, et inimkaubandus seksimüügi ja sunnitöö eesmärgil suureneb, sest paljud riigid eiravad ülemaailmseks muutunud probleemi.
 102. Naised eiravad toitumissoovitusi rasestumiseelse aja kohta - 13.02.2009 edastas BBC uue uuringu andmed, mis näitavad, et naised eiravad rasestumiseelsel ajal tervisliku toitumise ja elustiili kohta antavaid nõuandeid isegi plaanitud raseduse korral.
 103. Polütsüstilise munasarjasündroomi põdejad kannatavad tihti meeleoluhäirete all - 6.02.2009 vahendas Reuters Health ajakirjas Fertility and Sterility avaldatud uuringu tuleusi, mis näitasid, et polütsüstilise munasarjasündroomi ehk PCOS-i põdejate seas esineb palju depressiooni ja ärevushäireid ning see nõuab korrapäraseid sõeluuringuid ja tõsist ravi.
 104. Katseklaasiviljastamisel kasutatavad ravimid ei suurenda vähiriski - 06.02.2009 edastas BBC mahukas Taani uuring andmed, mis tõestasid, et katseklaasiviljastamisel kasutatavad viljakusravimid ei suurenda munasarjavähki haigestumise riski.
 105. Beebibuumi põlvkonnal esineb HPV-st põhjustatud vähke üha enam - 04.02.2009 avaldas BBC Londoni kuningliku kolledži uuringu tulemused, mis näitasid, et teise maailmasõja järgse beebibuumi põlvkonna seas esineb tavalisest rohkem päraku-, häbeme- ja tupevähki, mille tekitaja on inimese papilloomviirus ehk HPV.
 106. Suitsetamine raseduse ajal vähendab loote verevarustust - 03.02.2009 avaldas Reuters uue uuringu kokkuvõtte, mille kohaselt vähendab rasedusaegne suitsetamine kasvava loote verevarustust ja pärsib seega selle arengut.
 107. Sünnitusjärgne depressiooni tekkimine võib olla seotud kindla hormooniga - 03.02.2009 edasta Reuters värske USA uuringu tulemused, mis näitasid, et sünnitusjärgse depressioon võib olla seotud kindla hormooni tekkega sünnituse käigus.
 108. Korduvate rasestumiste ja abortide arv Inglismaa teismeliste seas tõusuteel - 28.01.2009 edastas ScienceDaily Nottinghami ülikooli poolt läbi viidud uuringu tulemused, mis näitasid, et alla 20-aastase naiste arv, kes on korduvalt aborti teinud, on viimase 15 aasta jooksul pidevalt kasvanud.
 109. Aspiriini sünnipäev - Kui on vaja valu leevendada... - Klassikaline valuvaigisti ja palavikuleevendaja aspiriin tähistab 6. märtsil juba oma 110-dat sünnipäeva. Tegemist on kindlasti ühe maailm tuntuima ja enim kasutatud ravimiga. All toome ära mõned müüdid, mis on tekkinud seoses aspiriini kasutamisega.
 110. Keemilised ühendid võivad viljakust vähendada - 29.01.2009 edastas BBC kokkuvõtte USA teadlaste uuringust, mis väidab, et toidupakendites, kattematerjalides ja põrandavaipades leiduvad keemilised ühendid võivad kahjustada naiste viljakust.
 111. Obama tühistas keelu kasutada USA välisabi vahendeid arengumaades pereplaneerimise informatsiooni jagamiseks - 23.01.2009 teatas The Associated Press, et president Barack Obama kirjutas alla korraldusele, mis lõpetab keelu eraldada raha rahvusvahelistele pereplaneerimise organisatsioonidele, mis muuhulgas annavad informatsiooni ka abordi kohta.
 112. Naised tahavad pillidelt paremat elukvaliteeti - 20.01.2009 avaldas Canada NewsWire uue uuringu tulemused, mis näitasid, et rohkem kui kolm neljandikku naistest soovivad selliseid pille, mis vähendavad menstruatsiooni ajal ja enne seda tekkivaid ebameeldivaid sümptomeid.
 113. Südamehaiguste ohuga naistel tuleb enne pillide kasutamist hinnata terviseriske - 17.01.2009 andis ScienceDaily ülevaate värskest ajakirjas Journal of American College of Cardiology ilmunud uuringust, mis näitas, et madaladoosilised hormonaalsed rasestumisvastased vahendid on südamehaiguste riskiga naistele üldiselt ohutud, kuid vajalik on enne kasutamist hinnata naise tervislikku seisundit.
 114. Arengumaade naised surevad sünnitusel kolmsada korda suurema tõenäosusega - 15.01.2009 avaldas The Guardian värske ÜRO aruandde, millest selgub, et igal aastal sureb arengu-maades raseduse tõttu 500 000 naist
 115. Kõrge östrogeenitase mõjutab naise käitumist - 14.01.2009 edastas Reuters värske uuringu tulemused, mis näitasid, et kõrge östrogeenitasemega naised mitte ainult ei näe paremad välja ega pea ennast kauniks, vaid naised ka tajuvad seda tunnet erinevate meestega suheldes.
 116. Varane keisrilõige suurendab lapse terviseriske - 08.01.2009 avaldas Briti ajalhet The Guardian ülevaate värskest USA-s läbi viidud uuringust, mis näitas, et laste keisrilõike abil ilmale toomine kõigest mõni päev enne õiget aega suurendab vastsündinute hingamishäirete ja teiste tüsistuste riski.
 117. Targematel meestel on rohkem seemnerakke - 09.01.2009 ilmus LiveScience.com-is ülevaade värskest uuringust, mis näitas, et targematel meestel on kvaliteetsemad seemerakud.
 118. Rasedust pole vaja ravima hakata - Foolhapet sisaldavad vitamiinipreparaadid aitavad ära hoida loote väärarenguid. Mitmed rasedusaegsed sümptomid on täiesti normaalsed ja füsioloogilised ning neid ei pea ravima. Piisab, kui arsti või ämmaemandaga konsulteeritakse ja rahulikult rase edasi ollakse.
 119. Poegade või tütarde saamine sõltub meeste geenidest - 02.01.2009 avaldas Reuters ülevaate Inglismaa teadlaste uuest uuringust, mis selgitab, kuidas inimkond suudab säilitada küllalt võrdset suhet meeste ja naiste vahel ja seda isegi vaatamata noorte meeste massilisele suremisele sõdades ja tüdrukloodete selektiivsetele abortidele teatud maailma piirkondades.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 7. 01. 2010. 04:27