banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Pool ameeriklastest kasutab vibraatorit

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Pool ameeriklastest kasutab vibraatorit Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Pool ameeriklastest kasutab vibraatorit,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Pool ameeriklastest kasutab vibraatorit

29.06.2009 avaldas teadusportaal LiveScience värske USA-s läbi viidud uuringu tulermused, mis paljastasid, et umbes pool Ameerika täisealisest elanikkonnast kasutab vibraatorit.

Uuringut rahastas Church and Dwight Co. Inc., mis toodab kaubamärgi Trojan all seksuaaltervise tooteid. Selgus, et patareidega mõnumasinad ei ole mitte üksnes naiste pärusmaa. Vibraatori kasutamise võttis omaks 45 protsenti meestest, enamik heteroseksuaalseid mehi kasutab seda enda sõnul eelmängu või vahekorra ajal naispartneriga. Umbes 17 protsenti meestest tunnistas vibraatori kasutamist üksi masturbeerimiseks.

Olgugi et vibraator peidetakse tihtilugu sokisahtlisse või voodi alla, on selle kasutamine uuringu tulemustele tuginedes märk positiivsest ja tervest seksuaalelust. Naissoost vibraatorikasutajad olid viimase aasta jooksul suurema tõenäosusega käinud günekoloogi juures läbivaatusel ning oma suguelundeid viimase kuu jooksul ise kontrollinud.

Vibraatoreid kasutavate naiste väitel kogevad nad ka paremat seksi, sealhulgas suuremat seksuaaliha ja erutust ning rohkem orgasme. Samas on vibraatoreid kasutavate ja mittekasutavate naiste seksuaalse rahuldatuse tase üldjoontes sama.

„See uurimus vibraatorite kasutamise kohta naiste poolt ainult kinnitab seda, mida paljud arstid ja terapeudid on teadnud juba aastakümneid – et vibraatorite kasutamine on laialt levinud, see on seotud positiivse seksuaalfunktsiooniga, sealhulgas iha ja orgasmivõimega, ning kõrvaltoimeid esineb haruharva,“ ütles uurimuses osalenud teadlane Debby Herbenick, Indiana ülikooli seksuaaltervise edendamise keskuse abidirektor.
Muuhulgas saadi teada järgmist:

  • Rohkem kui 50 protsenti küsitletud naistest oli vibraatorit kasutanud ja pea neljandik naistest oli seda kasutanud viimase kuu jooksul.
  • Enam kui 70 protsenti naistest ei olnud enda sõnul kunagi kogenud vibraatori kasutamisega seotud kõrvaltoimeid. (Kõrvalnähtude esinemise juhud olid üldiselt harvaesinevad ja lühiajalised, muuhulgas nimetati suguelundite kerget tuimust, ärritust või põletikku.)
  • Umbes 45 protsenti nii homo- kui ka heteroseksuaalsetest meestest tunnistas vibraatori kaasamist oma suguellu.
  • 10 protsenti meestest oli vibraatorit kasutanud viimase kuu jooksul, umbes 14 protsenti viimase aasta jooksul ja umbes 21 protsenti enam kui aasta eest.
  • Mehed, kes olid vibraatorit kasutanud, iseäranis need, kes olid seda teinud viimase aja jooksul, olid suurema tõenäosusega võtnud omaks seksuaaltervist soodustavad harjumused, nagu oma munandite kontrollimine.
  • Mehed, kes olid hiljuti vibraatorit kasutanud, hindasid end ka kõrgemalt nelja teguri osas viiest, millega mõõdetakse seksuaalfunktsiooni (erektiilne funktsioon, vahekorrast saadav rahuldus, orgasmivõime ja seksuaaliha).
     

Saadud tulemused põhinevad kahel uuringul, millest ühe käigus küsitleti enam kui 2000 naist ja teise käigus enam kui 1000 meest (vanuses 18 kuni 60). Mõlemad uurimused avaldatakse sel nädalal ajakirjas Journal of Sexual Medicine.

Originaalartikkel: http://www.livescience.com/health/090629-vibrator-use.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 15. 07. 2009. 06:52