banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Sage seks võib parandada sperma kvaliteeti

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Sage seks võib parandada sperma kvaliteeti Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Sage seks võib parandada sperma kvaliteeti ,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Sage seks võib parandada sperma kvaliteeti

30.06.2009 vahendas Washington Post Associated Pressi uudist Austraalia uuringust, mis näitas, et viljakusprobleemidega meestele on tihti kõige paremaks abiks lapse saamisel vägagi traditsiooniline meetod: rohkem seksi.

Uuringu käigus, milles osales 118 ebakvaliteetse spermaga kimpus olevat Austraalia meest, avastasid arstid, et ühe nädala jooksul iga päev seksimine vähendas olulisel määral patsientide seemnerakkude DNA-kahjustusi. Varasemad uuringud on seostanud kvaliteetsemat spermat rasestumise suurema tõenäosusega.

Uuringu tulemused tehti teatavaks teisipäeval Euroopa inimviljakuse ja embrüoloogia ühingus Amsterdamis. Dr David Greening Austraalias Sydneys asuvast viljakuskliinikust IVF ja tema kolleegid uurisid 118 meest, kelle seemnerakud olid kahjustunud. Greeningi juhitud teadlased palusid meestel ühe nädala jooksul iga päev seksida. Seitsme päeva pärast avastasid arstid, et 81 protsendil meestest oli kahjustunud sugurakkude arv 12 protsenti vähenenud.

Paljud viljakusasjatundjad soovitavad meestel enne nende partneri katseklaasiviljastamist suguelust hoiduda, et spermatosoidide arv seemnevedelikus oleks suurem.

Sperma kvaliteeti võib parandada ka suitsetamisest ja liigsest alkoholi tarbimisest hoidumine, kehaline aktiivsus ja antioksüdantide poolest rikas toit.

Pärast uuringu läbiviimist on Greening enda sõnul soovitanud kõigil tema poole viljakusprobleemidega pöördunud paaridel alustuseks rohkem seksida. „Mõned vanemad mehed on selle peale küll pisut mureliku moega,“ ütles ta, „kuid nooremaid tundub see soovitus rõõmustavat.“

Eksperdid oletavad, et seks vähendab sperma DNA-kahjustusi, kuna väljutab selle kiiresti organismist. Kui sperma jääb kehasse liiga kauaks, saab see suurema tõenäosusega kahjustada.

Mõned asjatundjad on avaldanud arvamust, et kuigi Greeningi uurimuse tulemused on paljulubavad, ei tõesta need ometi, et igapäevane seksimine suurendab viljakusprobleemidega meeste puhul laste saamise tõenäosust.
Greeningi sõnul analüüsib ta oma kolleegidega veel uuringuandmeid, et teha kindlaks, kui suur osa naistest rasestus.

„Sperma DNA on vaid osa piltmõistatusest,“ ütles Bill Ledger, Sheffieldi ülikooli obsteetrika ja günekoloogia professor, kes uurimuses ei osalenud. „Võib küll olla, et see suurendab rasestumise tõenäosust, aga selle kindlakstegemiseks on vaja täiendavaid uuringuid.“

Ledgeri sõnutsi võib viljatusega maadlevatele paaridele antud soovitus, et nad rohkem seksiksid, nende suhet pingestada. „See võib ärevust veelgi suurendada ning teha kokkuvõttes rohkem halba kui head,“ ütles ta. Tema hinnangul ei tohiks paaridele avaldada survet muuta oma suguelu üksnes lapse saamise nimel.

Greeningi arvates on uuringu tulemused tegelikult vägagi tervemõistuslikud. „Kui tahate last saada, soovitame teil selle asjaga sageli tegeleda.“

Originaalartikkel http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/06/30/AR2009063000864.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 15. 07. 2009. 06:36