banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Neljandik USA abortidest tehakse tableti abil

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Neljandik USA abortidest tehakse tableti abil Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Neljandik USA abortidest tehakse tableti abil,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Neljandik USA abortidest tehakse tableti abil

LINDA A. JOHNSON
Associated Press
Neljapäev, 9. juuli 2009 1:11

09.07.2009 refereeris Washington Post värsket Associated Pressi poolt levitatud uudist, mis näitas, et umbes neljandik Ameerika naistest, kes katkestasid eelmisel aastal varases järgus raseduse, tegid seda ravimite, mitte operatsiooni abil.

Värske uuring osutab ka nõndanimetatud aborditableti ohutuse suurenemisele. Mõned asjatundjad ennustavad, et selle uuringu tõttu suureneb veelgi „meditsiiniliste abortide” osakaal, mis võimaldavad enam privaatsust kui raseduse kirurgiline katkestamine abordikliinikus või haiglas.

Uuring, mis viidi läbi Planned Parenthoodi (pereplaneerimise liidu) kliinikutes üle riigi, näitab, et tablettide kasutamise puhul abordi esilekutsumiseks on pea täielikult kõrvaldatud haruldase, kuid ohtliku infektsiooni oht. „See on esimene tõeliselt oluline tunnistus selle kohta, kui ohutu ja tõhus on meditsiiniline abort,” ütles dr Beverly Winikoff, Columbia ülikooli perekonnatervise ja rahvastiku professor. „See tehnoloogia on suurepärane ja selles riigis väga hästi kasutatud ning tõenäoliselt leiab see üha enam tarvitamist.”

Abordi esilekutsumiseks kasutatakse kaht tabletti. Pearavim Mifeprex sai USAs ametliku heakskiidu 2000. aastal. Seda tarvitatakse järjest sagedamini, olgugi et selle tootja, New Yorgis asuv Danco Laboratories LLC, ei ole seda reklaaminud ning ravimit on võimalik saada ainult kliinikust või arsti käest, mitte apteegist. Müüginumbrid kasvasid eelmisel aastal 16,5 protsenti; kokku kasutas Mifeprexi aasta jooksul umbes 184 000 Ameerika naist.

Ettevõtte eestkõneleja Abby Longi väitel moodustavad meditsiinilised abordid umbes neljandiku kõigist varastest abortidest. Suurem osa tablette saadakse Planned Parenthoodi kliinikutest, kus meditsiinilised abordid moodustavad 32 protsenti varastest abortidest.

Uuringu käigus analüüsiti Planned Parenthoodi keskustes 2005. aasta keskpaigast kuni 2008. aasta keskpaigani läbiviidud meditsiininisi aborte – umbes 228 000 juhtu. Selgus, et aborditableti efektiivsus on umbes 98,5 protsenti ning et muudatused ravimi manustamise viisis on vähendanud tõsise infektsiooni ohtu vaevalt ühelt juhult tuhandest vaid 0,06 juhuni tuhandest.

Tulemused avaldatakse neljapäeval ajakirjas New England Journal of Medicine.

Protseduur, mida võib sooritada raseduse esimese üheksa nädala jooksul, hõlmab Mifeprexi (keemilise nimega mifepristoon) suukaudset manustamist arstikabinetis. Ravim, mida algselt tunti nime all RU-485, põhjustab embrüo eraldumist emakaseina küljest. Teine tablett, misoprostool, võetakse sise 24 kuni 48 tunni möödudes, et kutsuda esile emaka kokkutõmbeid ja suruda embrüo emakast välja.

Originaalartikkel http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/07/08/AR2009070803066.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 07. 2009. 14:46