banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Uuring kummutab „prooviabielu” teooria

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Uuring kummutab „prooviabielu” teooria Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Uuring kummutab „prooviabielu” teooria,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Uuring kummutab „prooviabielu” teooria

09.07.2009 edastas portaal UPI mitmeaastase uuringu tulemused, mis näitasid, et enamik USAs elavaid vallalisi elukaaslasi ei jaga kodu mitte suhte proovilepanemiseks, vaid soovivad lihtsalt rohkem aega koos veeta.

Lisaks ei teinud enamik paare teadlikku otsust kooselu alustada, väidab Denveri ülikooli riiklikult rahastatud uuring, mis keskendus suhetele ja kooselule.

Kaks kolmandikku elukaaslasi ütles, et kooselu kujunes välja tasapisi või et nad rääkisid sellest, kuid siis see lihtsalt juhtus, paljastab uuring, mida esitleti neljapäeval abielu- ja perekonnaekspertide konverentsil „Targad abielud/õnnelikud perekonnad” Orlandos Floridas.

„Inimesed, kes on kihlatud, peavad kooselu järgmiseks sammuks enne abielu, kuid paljude paaride puhul on see osa romantilisest suhtest – see näitab, et suhe on tõsine, kuid abielust on asi veel üsna kaugel,” ütles ajalehele USA Today uurija Scott Stanley, Denveri ülikooli abielu- ja pereuuringute keskuse kaasdirektor.

Ligi pool mõlemast soost elukaaslastest ütles, et kokkukolimise põhjuseks oli soov rohkem ühiselt aega veeta, samas kui ainult 9 protsenti meestest ja 5 protsenti naistest nimetas põhjusena suhte proovilepanekut enne abielu, nagu selgus uuringust, milles osales 1294 vallalist ameeriklast vanuses 18 kuni 34.

Usklikud inimesed harrastavad abieluvälist kooselu teistest harvemini – 49 protsenti romantilises suhtes paaridest ja 30 protsenti elukaaslastest nõustus, et tema usuliste veendumuste kohaselt on vale, kui kooselu elavad inimesed, kes ei ole omavahel abielus.

USA rahvastikubüroo andmetel jagas 2008. aastal kodu 13,6 miljonit vallalist heteroseksuaalset paari.

Uurijate väitel on 50 kuni 70 protsenti praegu abielluvatest paaridest varem koos elanud. Enamik elukaaslasi kas abiellub või läheb lahku kahe aasta jooksul, selgub uuringust.

Originaalartikkel http://www.upi.com/Science_News/2009/07/09/Study-debunks-trial-marriage-theory/UPI-90881247181784/

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 07. 2009. 14:48