banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Ühiskondlik vastutustunne pereplaneerimine vallas

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Ühiskondlik vastutustunne pereplaneerimine vallas Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Ühiskondlik vastutustunne pereplaneerimine vallas,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Bayer Schering Pharma: Ühiskondlik vastutustunne pereplaneerimine vallas

17.07.2009. Veel tänapäevalgi on moodsad rasestumisvastased vahendid miljonitele naistele kättesaamatud. Selle probleemi võimalikke lahendusi arutati ka maailma rahvastiku päeval, mida tänavu peeti 11. juulil. Olulise panuse lahenduse leidmise heaks annab Bayer Schering Pharma (BSP), ettevõte, kes on pereplaneerimise programme toetanud juba ligi 50 aastat.

Ligipääs rasestumisvastastele vahenditele on enamat kui ainult enesemääramise õigus, ütles BSP ärisuhete juht Klaus Brill. Riikides, kus ressursse napib, tähendab naistele järglaste saamise osas valikuvõimaluse andmine olulist edusammu vaesuse ja näljaga võitlemise, laste suremuse vähendamise ja emade tervise parandamise vallas. „Naiste rasestumisvastaste vahendite turuliidrina tahame aktiivselt toetada ÜRO millenniumi arengusihtide 2015. aastaks saavutamist,” lisas Brill.

BSP, keda esindab ühiskondlike tervishoiuprogrammide tasandil pühendunud meeskond, tegutseb tänapäeval enam kui 130 riigis. See meeskond teeb koostööd riiklike ja valitsusväliste organisatsioonide ülemaailmse võrgustikuga, et varustada arengumaade pereplaneerimisprogramme soodsalt kvaliteetsete rasestumisvastaste vahenditega. Alates 1961. aastast on BSP saatnud Aafrika, Aasia ja Ladina-Ameerika pereplaneerimisprogrammidele 2,6 miljardit pakki hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid.

Oluline panus reproduktiivtervise edendamise heaks

Hiljaaegu, 2008. aastal, allkirjastas BSP leppe organisatsiooniga John Snow, Inc. (JSI), kes viib ellu USA Rahvusvahelise Arengu Agentuuri (USAID) poolt toetatud rahvusvahelisi pereplaneerimise programme. BSP varustab USAIDi toetatud riiklikke ja ühiskondlikke turundusprogramme Aafrikas, Aasias ja Lähis-Idas, Euroopas ning Ladina-Ameerikas igal aastal kuni 110 miljoni suukaudsete rasestumisvastaste vahendite üheks tsükliks ettenähtud pakiga. See koostöö muudab tänapäevased usaldusväärsed hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kättesaadavaks rohkem kui 8 miljonile arengumaades elavale naisele.

BSP toetab ka selliste organisatsioonide ettevõtmisi nagu Maailma Tervisekaitse Organisatsioon (WHO), ÜRO Rahvastikufond (UNFPA), Rahvusvaheline Pereplaneerimise Fond (IPPF), Rahvastikuteenistuse Rahvusvaheline Liit (PSI) ja Marie Stopes International (MSI).

BSP aastatepikkuse pereplaneerimisalase töö tunnustusena võeti firma Reproduktiivtervise Vahendite Liidu (RHSC) liikmeks – selle ülemaailmse partnerluse eesmärk on mängida juhtivat rolli reproduktiivtervise edendamisel arenguriikides.

Maailma rahvastiku päev 2009

Tänavuse rahvastikupäeva moto on „Võidelge vaesusega – andke tüdrukutele haridus”. Investeeringud naiste haridusse ja tervishoidu on end ära tasunud ning toonud kaasa produktiivsuse ja rahvatulu kasvu – see kõik aitab kaasa millenniumi arengusihtide saavutamisele.

„Võimalus otsustada rasestumisvastaste vahendite kasutamise kasuks on ülimalt oluline samm naiste emantsipatsioonis,” rõhutas Brill. „Pereplaneerimine on võti, mis annab naisele vabaduse kasutada ära oma haridusalaseid võimalusi ning investeerida need seejärel iseenda ja oma laste tulevasse heaolu – ning see tuleb kasuks tervele ühiskonnale.”

Lisainfo: http://www.bayerscheringpharma.de/scripts/pages/en/press/focus_on/taking_social_responsibility_in_family_planning_seriously.php

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 30. 07. 2009. 07:34