banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rasedus ja seagripp

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rasedus ja seagripp Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rasedus ja seagripp,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Rasedad naised elavad seagrippi raskelt üle

29.07.2009 edastas Reuters USA valitsusasutuse teadlaste teadaande, et uue H1N1 seagripiviirusega nakatunud rasedate puhul on raskekujulise haiguse ja surma oht märksa suurem ning neid tuleks viirusevastaste ravimitega viivitamatult ravida.

Rasedad naised on alati olnud raskekujulise gripi riskirühmas, kuid uus H1N1-viirus mõjub neile iseäranis laastavalt, avastasid uurijad.

„Haiglaravi vajavate rasedate arv on võrreldes ülejäänud elanikkonnaga kasvanud neljakordselt,“ avaldas telefoniintervjuus dr Denise Jamieson USA haiguste järelevalve ja ennetamise keskusest (Center for Disease Control and Prevention - CDC).

„Lisaks on rasedate suremus võrdlemisi suur. Oma artiklis hindasime seda 13 protsendile, kuid see arv on äärmiselt ebapüsiv, muutudes iga lisanduva surmajuhtumiga,“ ütles Jamieson, kelle uuring avaldati ajakirjas Lancet.

Uurimus põhineb ajavahemikul 15. aprillist 16. juunini, mil neljakümne viiest H1N1-viirusega seotud teadaolevast surmajuhtumist oli kuuel juhul tegemist raseda naisega.

Kõik naised olid enne nakatumist terved ning neil kõigil kujunes välja kopsupõletik ja nad tuli paigutada hingamisaparaadi alla.

CDC andmetel on uue H1N1-viiruse tagajärjel surnud kokku 302 inimest.

„Neist 266 surmajuhtumi kohta on meil olemas võrdlemisi täielikud andmed. Ja surnutest omakorda 15 ehk umbes kuus protsenti on rasedad,“ ütles Jamieson.

Rasedad naised moodustavad USA rahvastikust umbes ühe protsendi, seega on rasedate osakaal surmajuhtumite hulgas kahtlemata ebaproportsionaalselt suur.

Jamiesoni sõnul peaksid gripikahtlusega rasedad kohe arsti poole pöörduma. CDC soovitab gripihaigetel rasedatel võimalikult kiiresti viirusevastaseid ravimeid manustada – eelistatavalt esimese 48 tunni jooksul.

Dr Keiji Fukuda Maailma Tervishoiuorganisatsioonist ütles, et WHO ei ole veel võtnud seisukohta viirusevastaste ravimite manustamise osas rasedatele naistele, kellel on H1N1.

„Arvestades üldist olukorda paljudes riikides, kus viirusevastaseid ravimeid kohati napib, tundub mõistlik kasutada neid eelkõige haigete ravimiseks,“ ütles dr Fukuda Suurbritannia telekanalile Sky.

Fukuda sõnul vaidlevad teadlased selle üle, kas viirusevastaseid ravimeid tuleks kasutada pigem haiguse ennetamiseks või haigete ravimiseks.

Nii CDC immuniseerimispraktika nõukogu kui ka Ameerika obsteetrikute ja günekoloogide kolleegium soovitavad kõigil rasedatel naistel end gripi vastu vaktsineerida, kuid CDC andmetel teeb seda vaid 14 protsenti rasedatest. CDC immuniseerimispraktika nõukogu tuli kolmapäeval kokku, et otsustada, kes peaks uut H1N1 vaktsiini esimesena saama. Arvatakse, et rasedad naised on selle nimekirja eesotsas.

Jamiesoni sõnul peavad rasedad haigestumise korral olema ohtudest teadlikud, kuid see ei tähenda, et nad peaksid uue H1N1-viiruse tõttu oma eluviise muutma.

„Meil ei ole tõendeid selle kohta, et rasedad naised oleksid viirusele vastuvõtlikumad või et gripi väljakujunemine oleks neil tõenäolisem,“ ütles Jamieson.

„Teada on vaid see, et nakatumise korral põevad nad grippi suurema tõenäosusega raskelt.“

Originaalartikkel http://www.reuters.com/article/euRegulatoryNews/idUSN2926518820090729

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 08. 2009. 06:57