banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Aasia naised HIV ohus

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Aasia naised HIV ohus Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Aasia naised HIV ohus,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

50 miljonit Aasia naist HIV-nakkuse ohus: UNAIDS

Reuters juhtivate tervishoiuspetsialistide hoiatuse, et viiskümmend miljonit Aasia naist elab oma abikaasa või partneri riskantse seksuaalkäitumise tõttu HIV-viirusega nakatumise ohus.

Enam kui 90 protsenti 1,7 miljonist HIV-positiivsest Aasia naisest oli nakatudes monogaamses püsisuhtes meestega, kes elasid hasartset seksuaalelu, selgus UNAIDSi aruandest. Nende hulgas oli mehi, kellel oli mitu seksuaalpartnerit või narkosõltuvus.

„Me peame võtma sihikule mehed, kes külastavad prostituute, süstivad narkootikume, on seksuaalvahekorras teiste meestega ning võivad viiruse oma partnerile edasi kanda,” ütles ÜRO Lõuna-Aasia naiste arengufondi regionaaldirektor Jean D’Cunha Bali HIV/AIDSi kongressi raames peetud pressikonverentsil.

„Need hoiakud, väärtushinnangud ja käitumismallid tuleb hukka mõista ning ümber kujundada, et naised oleksid HIV/AIDSi eest paremini kaitstud.”

Olgugi et soolise ebavõrduse probleemi sageli eiratakse või naeruvääristatakse, ei saa sellesse HIV/AIDSi, sugulisel teel leviva ravimatu haiguse valguses kergemeelselt suhtuda.

Prostituute, kellel tingimisvõimalusi niigi napib, sunnitakse enamasti klientide soovile vastu tulema, kui viimased keelduvad kondoomi kasutamast. Ka nende meeste naistele ei anta õigust nõuda kondoomi kasutamist, isegi kui nad on oma abikaasa riskantsest seksuaalkäitumisest teadlikud.

Kuigi AIDSi vastases võitluses on mõnel rindel märkata edusamme, on naised jätkuvalt peamise löögi all. Praegu moodustavad naised 35 protsenti Aasia täisealisest HIV-positiivsest elanikkonnast, samas kui 1990. aastal oli see näitaja 17 protsenti.

KULTUURILINE MUUTUS

Vaikse ookeani saarte aidsifondi juht Maire Bopp-Allport sai AIDSi 1996. aasta paiku oma partnerilt. Praegu on ta selle haiguse vastase võitluse üks tuntumaid juhtfiguure.

„Probleemi iva on meeste aastatuhandete pikkune kasvatamine selles vaimus, et on igati normaalne arvata, justkui naised oleksid loodud üksnes meeste teenimiseks ja nende kõigi soovide rahuldamiseks. Meie eesmärk on asendada see kultuuriga, milles sellist suhtumist ei peeta normaalseks,” ütles ta Reutersile.

„Mehed peavad aru saama, et naiste väärkohtlemine tähendab ka nende endi tütarde väärkohtlemist, siis kui viimased sirguvad naisteks.”

Originaalartikkel http://www.reuters.com/article/topNews/idUSTRE57A2KE20090811

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 25. 08. 2009. 09:33