banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Noorte täiskasvanute joomakultuur

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Noorte täiskasvanute joomakultuur Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Noorte täiskasvanute joomakultuur,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Noorte täiskasvanute joomakultuuri süüdistatakse suuõõnevähi suurenevas levikus

11.08.2009 avaldas The Times Briti arstide nõudmise lisada alkoholipudelitele samasugused hoiatussildid nagu tubakatoodetel, sest noorte täiskasvanute liigjoomine on toonud kaasa suuõõnevähi juhtude märgatava kasvu.

Arstid nõuavad värskete andmete valguses, mis osutavad alkoholi kuritarvitamise laastavatele tagajärgedele, et alkoholipudelid varustataks samasuguste hoiatussiltidega nagu tubakatooted. Noorte täiskasvanute liigjoomine on toonud kaasa suuõõnevähi juhtude märgatava sagenemise viimase aastakümne jooksul.

Huule-, keele-, suu- ja kurguvähi esinemissagedus on neljakümnendates aastates meeste ja naiste seas kasvanud veerandi võrra ning alkoholi peetakse nüüd suuremaks riskiteguriks kui suitsetamist, selgub Suurbritannia vähiuuringute keskuse uurimusest.

Statistika näitab, et alates 1990. aastate keskpaigast on suuõõnevähi juhtude arv kasvanud naiste puhul 24 protsenti ja meeste puhul 28 protsenti. Üldine esinemissagedus kõigis vanusegruppides on suurenenud 45 protsendi võrra. Igal aastal diagnoositakse Suurbritannias ligikaudu 5000 uut suuõõnevähi juhtu, selle haiguse tõttu sureb 1800 inimest aastas.

Tervisekaitse spetsialistid hoiatasid eile, et see tendents ainult süveneb, kui britid ei võta midagi ette oma joomaharjumuste muutmiseks.

Heategevusliku ühingu Alcohol Concern tegevjuht Don Shenker ütles, et on aeg varustada alkohoolsed joogid samasuguste hoiatussiltidega nagu tubakatooted. „Paljud inimesed ei tea, et alkohol ja vähk on seotud, kuigi tegemist on selle haiguse ühe peamise riskiteguri või põhjusega,” ütles ta.

Suurbritannia vähiuuringute keskuse terviseala infojuht Hazel Nunn nentis: „Statistika on tõepoolest murettekitav. Alkoholi tarbimine on alates 1950. aastatest kahekordistunud ning praegune tendents vähi leviku osas on üsnagi tõenäoliselt seotud Suurbritannia üha süveneva joomakultuuriga.”

http://www.timesonline.co.uk/tol/life_and_style/health/article6790695.ece

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 25. 08. 2009. 09:35