banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Pillid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Pillid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Pillid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Esimene pill, millest vabaneb östradiooli jõuab Eestis müügile

07.09.2009 teatati Zürichis toimunud pressikonverentsil, et uue põlvkonna pillid, millest vabaneb östradiooli, sedasama östrogeeni, mida naise keha loomulikul teel toodab, tulevad müügile enamuses Euroopa riikides.

Oma uuendusliku rasestumisvastase tabletiga on Bayer Schering Pharma pannud aluse uuele suukaudsete kontratseptiivide põlvkonnale. Tegemist on esimese pilliga, millest vabaneb östradiooli, naise munasarjades puberteedi- ja menopausiea vahel tekkivat hormooni. Turu-uuringud näitavad, et suur hulk naisi on äärmiselt huvitatud pillist, millest vabaneks sedasama östrogeeni, mida naise keha ise toodab, kuid seni polnud selline vahend neile kättesaadav. Uus pill muudab selle võimalikuks.

See uus ainulaadse annustamisre˛iimiga pill sisaldab östradioolvaleraati (E2V), mis on ühendatud dienogesti (DNG)-nimelise progestiiniga. Annus varieerub tsükli jooksul. Selline annustamissüsteem tagab eduka kontrolli tsükli üle ning usaldusväärse rasestumisvastase toime. Hormoonivaba periood on lühem ning iga pakk sisaldab 28 tabletti, mis tähendab, et tablettide võtmisest kujuneb igapäevane harjumus. Kliinilistes uuringutes osalenud naiste vereeritus oli lühike ja kerge ning valdav enamik neist jäi kasutamisega rahule.

„Naiste nõudmised rasestumisvastastele vahenditele on erinevad. Seetõttu on oluline pakkuda naistele uusi valikuvõimalusi, mis võivad nende elustiiliga paremini sobida,“ ütles professor Alessandra Graziotti, Itaalias Milanos asuva San Raffaele Resnati haigla günekoloogia- ja meditsiinilise seksuoloogia keskuse direktor. „Üha suurem hulk naisi tunneb huvi uute suukaudsete rasestumisvastaste vahendite vastu, mis harmoneeruksid nende kehaga.“

Kliinilised uuringud tõestavad tõhusust ja ohutust

Uus pillon läbinud hulga ulatuslikke erinevates Euroopa ja Põhja-Ameerika keskustes läbi viidud kliinilisi uuringuid. Uuringutes osales enam kui 2600 naist. Saadud andmete analüüs näitas, et see pill pakub usaldusväärset kaitset soovimatu raseduse vastu ning selle Pearli indeks on teiste tänapäevaste suukaudsete rasestumisvastaste vahenditega võrdväärne.

Ühes 20-tsüklilises uuringus osalenud naistest jäi 80% uue pilli kasutamisega rahule või väga rahule. Ligi üheksa naist kümnest ütles, et tema elukvaliteet jäi uue rasestumisvastase tableti kasutamisel samaks või paranes. Pill osutus väga hästi talutavaks ning kõrvaltoimeid esines umbes niisama sageli kui teiste madaladoosiliste kombineeritud suukaudsete kontratseptiivide puhul.

Kontroll tsükli üle – otsustav tegur

Looduslikku östrogeeni on ka varem püütud kasutada rasestumisvastase vahendina. Ükski neist katsetest ei olnud aga edukas, kuna ei suudetud tagada rahuldavat kontrolli tsükli üle. Östradioolil põhinev pill on spetsiaalselt välja töötatud kontrolli saavutamiseks menstruaaltsükli üle.

Naistel, kes kasutasid kliinilistes uuringutes rasestumisvastast uut vahendit olid lühemad menstruatsioonilaadsed vereeritused ning vähem veritsusega päevi, võrreldes naistega, kes kasutasid tavapäraseid etinüülöstradiooli sisaldavaid madala annusega tablette. Uue pilli kasutajatel olid ka kergemad menstruatsioonilaadsed vereeritused.

Eestis on uued pillid saadaval alates oktoobrist.

Pressiteade:
http://www.med24.ee/pressiteated/article_id-9082

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 09. 2009. 18:22