banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Lapsed muudavad

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Lapsed muudavad Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Lapsed muudavad,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Lapsed muudavad emad liberaalsemaks ja isad konservatiivsemaks

2009 avaldas teadusuudiste portaal ScienceDaily USA Põhja-Carolina osariigi ülikooli teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et. lapsevanemaks saamine mõjutab emasid ja isasid eri suundades, kui asi puudutab ühiskondliku heaoluga seotud poliitilisi küsimusi, nagu tervishoid ja haridus.

„Laste saamine näib sugudevahelist lõhet poliitiliste vaadete osas süvendavat: naised muutuvad liberaalsemaks ja mehed konservatiivsemaks, kui asi puudutab riigi raha kulutamist ühiskondlikele teenustele,“ ütles uuringu kaasautor dr Steven Greene, Põhja-Carolina ülikooli politoloogia abiprofessor. Greene ja dr Laurel Elder Hartwicki kolledžist kasutasid lastega koos elavate meeste ja naiste valimiseelistuste analüüsimiseks Ameerika riikliku valimisuuringute keskuse andmeid 2008. aasta presidendivalimiste kohta. Uuring ei käsitlenud täiskasvanud laste vanemaid.

„Selgus, et lastega koos elavatel naistel on sotsiaalsetes küsimustes ja Iraagi sõja kohta liberaalsemad vaated kui lasteta naistel,“ sõnas Greene. „See annab emade poliitilistest eelistustest hoopis teistsuguse pildi kui meedias suurt kajastamist leidnud kuvand „julgeoleku-emmest“. Seevastu lastega mehed on ühiskondliku heaolu küsimustes konservatiivsemad kui lastetud.“ Lastega ja lasteta meeste hoiakutes Iraagi sõja kohta ei leitud erinevusi.

Greene märkis ka, et hoolimata ajakirjanduses levinud spekulatsioonidest, justkui suudaks Sarah Palin kui töötav viie lapse ema ja „hoki-emme“, nagu ta end ise nimetab, võita lapsevanemate, iseäranis emade hääled ja imetluse, ei leidu tegelikkuses mingeid tõendeid „Sarah Palini efektist“ (lapsevanemate ja lastetute inimeste vahel), isegi mitte vabariiklaste lõikes. See tähendab, et lastega inimesed ei suhtu Sarah Palinisse vähimalgi määral teisiti kui lastetud.

Teadlased hindasid laste mõju vanemate valimiseelistustele, kuna lapsevanemaks olemine on viimaste aastakümnete jooksul üha enam politiseerunud. Greene osutab, et näiteks vabariiklaste partei esitas end 1990. aastatel pereväärtuste kandjana.

Greene ja Elder on ka varem analüüsinud sarnaseid hääletusandmeid, minnes tagasi kuni 1980. aastani, ning nende nüüdne uuring näitab, et lastega meeste tendents muutuda konservatiivsemaks on tugevnemas, samas kui emade kalduvus muutuda liberaalsemaks on jäänud samale tasemele.

„Demokraatide seisukoht, et riik peab tegelema ühiskondlike probleemidega, tundub olevat meelepärane lastega naistele,“ ütles Greene, „samas kui lastega mehi tõmbab vabariiklaste arusaam, et valitsus ei peaks oluliselt sekkuma sotsiaalse heaolu küsimustesse.“

Greene esitles uuringut „Hüpoteegi-emmed ja vastutustundlikumad isad: lapsevanemate hoiakud 2008. aasta presidendivalimiste seisukohast“ 5. septembril Ameerika Politoloogiaseltsi aastakoosolekul Torontos.

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/09/090908124628.htm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 09. 2009. 18:26