banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Seks, alkohol ja rasv

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Seks, alkohol ja rasv Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Seks, alkohol ja rasv,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Seks, alkohol ja rasv on suurimad surmade põhjustajad

28.10.2009 edastas Reuters Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) raporti, milles teatati, et tegelemine viie tervist enim mõjutava faktoriga pikendaks keskmist ülemaailmset eluiga 5 aastat.

WHO raportist tuli välja, et halb toitumine lapseeas, ebaturvaline seks, alkohol, halvad hügieentingimused ning kõrge vererõhk põhjustavad aastas 20 miljonit enneaegset surmajuhtu.

Arengumaades on probleemiks halb toit, mis ei sisalda piisavalt vajalikke toitaineid. Samas on arenenud riikides suureks probleemiks rasvumine, mis on esimest korda maailmas tekitanud olukorra, kus rasvumine tapab rohkem inimesi kui alatoitumus.

„Meil seisab ees võitlus mitme laialt levinud terviseriskiga,“ kommenteeris WHO raportit, mille eesmärgiks on aidata riikidel koostada tervisestrateegiaid. Ühtlasi juhtis raport tähelepanu, et kuigi mitut terviseriski nagu suitsetamine ja rasvumine, peetakse eelkõige arenenud maade probleemiks, näitavad uued andmed, et 1/3 surmadest arengumaades on põhjustatud just nendest faktoritest.

„Terviseriskid on pideavas muutumises. Inimesed elavad küll kauem tänu edukale võitlusele nakkushaigustega, kuid samas liiguvad vähem ning hakkavad rohkem tarbima toitu, alkoholi ning tubakat. Seetõttu on oluline arvestada nende riskifaktoritega tervisepoliitikate koostamisel,“ selgitas WHO.

WHO andmetel põhjustavad enim enneaegseid surmasid maailmas kõrge vererõhk (13% kõigist surmadest), tubakas (9%), kõrge veresuhkur (6%), vähene füüsiline liikumine (6%) ja rasvumine (5%). Need riskifaktorid põhjustavad mitmeid kroonilisi ja ka letaalse lõpuga haiguseid nagu südame- ja veresoonkonna vaevused, diabeet ja vähk

Originaalartikkel: http://www.reuters.com/article/healthNews/idUSTRE59Q39L20091028

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 10. 11. 2009. 23:49