banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Beebid, emad, gripivaktsiin

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Beebid, emad, gripivaktsiin Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Beebid, emad, gripivaktsiin,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Beebid saavad kasu, kui ema vaktsineerib ennast gripi vastu

29.10.2009 edastas Reuters värske kokkuvõtteuuringu tulemused, mis näitasid, et gripi vastu vaktsineeritud emadel sündinud lapsed olid suuremad ja tervemad ning nende hulgas esines ka vähem enneaegseid sünde.

Uuringud tõestavad veenvalt, et gripivaktsiin ei kaitse mitte ainult naist gripi vastu, vaid ka nende last enne ja pärast sündi. Teadlased loodavad, et need andmed julgustavad naisi ennast vaktsineerida laskma.

„Me räägime ühest vaktsiinist, mis kaitseb kahte inimest,“ kommenteeris dr. Marietta Vazquez Yale`i ülikoolist. „Loodame, et naised, kes ehk ei vaktsineeriks enda pärast, otsustavad seda siiski teha laste heaolu nimel!

Rasedad on gripi riskigrupis, kuna nende immuunsüsteem on allasurutud, et keha ei hülgaks loodet ja lisaks rõhub kasvav beebi kopsudele. Eri maade terviseametid on juba aastaid soovitanud rasedatel ennast hooajalise gripi vastu vaktsineerida.

Sel aastal lisandub tavalistele gripitüvedele ka uus H1N1 viirus (nn seagripp) ning ka sellega on just rasedad üheks riskirühmaks. USA andmetel on nende riigis tänaseks surnud rohkem kui 1000 inimest seagrippi ning neist 6% on olnud rasedad naised.

Originaalartikkel: http://www.reuters.com/article/healthNews/idUSTRE59S58420091029

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 10. 11. 2009. 23:54