banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Spiraal

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Spiraal Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Spiraal,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Euroopa naised eelistavad pikaajalistest rasestumisvastastest vahenditest spiraale

28.10.2009 avaldas teadusportaal ScienceDaily värske suuremahulise uuringu tulemused, mis näitasid, et Euroopa naised eelistavad pikaajalistest rasestumisvastastest vahenditest spiraale.

Keskmine spiraali kasutaja on üle 30 aasta vana. 10% naistest, kes soovisid pikaajalist rasestumisvastast kaitset, valisid just spiraali.

„Kahjuks ei kasutata pikaajalisi rasestumisvastaseid vahendeid nagu hormoonspiraal, vaskspiraal või progestiinisüst endiselt niipalju kui võiks,“ kommenteeris Sergio Haimovich, uuringu autor.

Kondoomi järel on pillid Euroopa naiste hulgas kõige populaarsemaks valikuks. Pikaajalistest vahenditest eelistavad naised kas hormoon- või vaskspiraali. Uuringus osalenud 11 000-st naisest 1088 kasutas pikaajalisi vahendeid. „Nooremad naised eelistavad pille, üle 30 aastased spiraale, sest ei soovi enam rohkem lapsi või on otsustanud pidada laste saamise vahel pausi, lisas Haimovich.

Haimovich ei osanud siiski kommenteerida, mille alusel naised oma valiku langetavad. „Meie eesmärgiks ongi uurida kasutajate profiile, et paremini naiste soovidele vastu tulla,“ selgitas Haomivich uuringu tagamaid.

Allikas:
Sergio Haimovich. Profile of long-acting reversible contraception users in Europe. European Journal Of Contraception And Reproductive Health Care, 2009

Originaalartikkel:
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/10/091028134635.htm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 10. 11. 2009. 23:56