banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Paha tuju on sulle kasulik

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Paha tuju on sulle kasulik Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Paha tuju on sulle kasulik,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Paha tuju on sulle kasulik

05.11.2009

Testid näitasid, et pahurad inimesed on erinevalt rõõmsameelsetest paremad otsuste tegijad ning kriitilisemad info hindajad. Lisaks leiti, et rõõmsameelsus toetab loomingulisust, kurbus tähelepanuvõimet ja ettevaatlikust.

Joe Forgase (University of New South Wales) sõnul näitas uuring, et pahurad inimesed saavad rõõmsameelsetest inimestest paremini hakkama keerulistes situatsioonides, sest nende aju töötleb informatsiooni erinevalt.

Professor Forgas palus vabatahtlikel katsete käigus vaadata erinevaid filme ning mõtiskleda oma elus toimunud positiivsete ja negatiivsete sündmuste üle. Eesmärgiks oli tekitada vastavalt hea või paha tuju.

Järgnevalt paluti osalejatel täita erinevaid ülesandeid – näiteks hinnata mõne linnalegendi tõepärasust või kirjeldada mõnda juhtumit, mille tunnistajateks nad olid olnud. Pahuras tujus olevad isikud tegid vähem vigu ja oskasid ennast selgemalt väljendada.

„Rõõmsameelsus põhjustab loomingulisust, paindlikkust ja koostööd, kuid pahurus tekitab parema keskendumisvõime ja teeb inimese ettevaatlikumaks ning tähelepanelikumaks ümbritseva suhtes,“ võttis Forgas tulemused kokku.

Lisaks leiti, et kurvameelsed inimesed oskasid oma tundeid paremini kirjalikult väljendada.

Forgase varasemad tööd on näidanud, kuidas ilm mõjutab mälu – märjad ja hallid päevad mõjuvad positiivselt, kuivad ja päiksepaistelised põhjustavad rohkem unustamist.

Originaaluudis: BBC, 05.11.1009

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 24. 11. 2009. 14:34