banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Naiste elukvaliteeti mõjutab korraliku arstiabi puudumine

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Naiste elukvaliteeti mõjutab korraliku arstiabi puudumine Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Naiste elukvaliteeti mõjutab korraliku arstiabi puudumine,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Naiste elukvaliteeti mõjutab korraliku arstiabi puudumine

10.11.2009

Kuigi naised otsivad arstiabi tihedamini, ei saa nad vajalikku ravi perevägivalla, depressiooni ning vanusega seotud probleemide korral. „Naised elavad küll kogu maailmas reeglina kauem kui mehed, kuid see ei tähenda, et neil oleks parem tervis või õnnelikum elu,“ kommenteeris WHO esindaja Margaret Chan.

„Naise tervist ohustavad peamiselt sotsiaalsed ja poliitilised probleemid,“ lisas ta.

Näiteks võimaldatakse paljudes maades sünnitusabi ainult abielus naistele ning igasuguse arstlikku abita jäetakse vallalised ja teismelised ning seksiäris töötavad naised. Samas panustavad naised omalt poolt rohkem esmasesse pere tervishoidu ning töötavad tervishoius võrdselt meestega.

Depressioon tabab sagedamini just naisi, samuti kannatavad naised tihedamini seksuaalsel teel levivate haiguste põhjustatud tüsistuste käes. Lisaks on naised palju sagedamini seksuaalse vägivalla ohvrid. Vanemad naised ei saa abi vanusega seotud haiguste nagu kuulmisekaotus, artriit, depressioon ja dementsuse korral.

Arstiabi kättesaadavust naistele mõjutavad ka haridustase, tööpuudus ja ebavõrdne töötasu.

Originaalartikkel: Reuters, 10.11.2009

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 24. 11. 2009. 14:38