banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Teadlased hoiatavad “disainervagiinade” eest

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Teadlased hoiatavad “disainervagiinade” eest Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Teadlased hoiatavad “disainervagiinade” eest,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Teadlased hoiatavad “disainervagiinade” eest

11.11.2009

Samal ajal kui häbememokkade lõikus ehk labiaplastika, mille käigus korrigeeritakse liiga suuri ja väljaveninud häbememokki, muutub üha populaarsemaks, hoiatavad eksperdid, et antud protseduuri võimalikke riske ei ole piisavalt uuritud.

Labiaplastika põhjused on nii psühholoogilised kui ka füüsilised – osadele naistele põhjustavad suured häbememokad väidetavalt füüsilist ebamugavust, teised kardavad partnerite reaktsiooni. Uuringus osalenud günekoloog Sarah Creighton ja psühholoog Lih-Mei Liao märkisid, et sellise protseduuri järgi ei ole tegelikult vajadust ning põhjuseks on hoopis ühiskonnas ideaalina propageeritav puberteedieelse naise kuvand, mis naistes ebakindlust põhjustab.

Teadlased analüüsisid uuringuid, mis ulatusid tagasi 1950-ndatesse aastatesse ning leidsid, et peamine põhjus, mida naised tõid protseduuri vajadusena, oli välimus. Lisaks märgiti ka madalat enesehinnangut ja probleeme seksuaalelus.

Dr. Creighton hoiatab, et probleemide lahendamise asemel võib labiaplastika hoopis uusi tekitada – näiteks võivad saada kahjustatud piirkonna närvid, mille tõttu väheneb tundlikkus. Lisaks võib teadlase hinnangul labiaplastika läbinud naine kannatada sünnitusel samasuguste tõsiste komplikatsioonide käes nagu naine kellele on tehtud nn naiste ümberlõikus (suurem veritsus ja rebendid, halvimal juhul ka lapse surm).

„Labiaplastika vajab karmi hinnangut selle kasude kohta pikemaajalises plaanis,“ kommenteeris dr. Creighton. “Vaja on läbi viia tõsised uuringud, mis analüüsiksid ka naiste psühholoogilisi põhjuseid, miks nad on valmis eemaldama seksuaalselt tundliku osa oma kehast, et saavutada teatav välimus.”

Uuring avaldati ajakirjas British Journal of Obstetrics and Gynaecology.

Originaalartikkel: BBC, 11.11.2009

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 24. 11. 2009. 14:40