banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Alustatakse rindade tagasikasvatamise võimaluse uuringutega

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Alustatakse rindade tagasikasvatamise võimaluse uuringutega Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Alustatakse rindade tagasikasvatamise võimaluse uuringutega,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Alustatakse rindade tagasikasvatamise võimaluse uuringutega

12.11.2009

Järgmisel aastal alustavad Melbourne'is asuva Bernard O'Brieni nimelise Mikrokirurgia Instituudi teadlased kuue patsiendiga katseid, mille käigus üritatakse taaskasvatada rinnad. Selleks kasutatakse nn meditsiinilisi tellinguid, mis paigutatakse naise naha alla ja mille sees olevas kambris taaskasvatakse rinnakude.

Uuringuid läbi viiva tiimi andmetel täidab rasvkude tekitatud tühja ruumi loomulikult. Rasvkoe kasvamise soodustamiseks kasutatakse patsiendi enda lihaskoe rakkudest tehtud geeli.

Teadlased väidavad, et katsed sigadel on juba osutunud edukaks. Tulemusi esitleti Sydneys toimunud plastilise kirurgia konverentsil. Kui katsed inimestel osutuvad edukaks, siis loodetakse arendada välja rinna rekonstrueerimise tehnoloogia, mis väldib silikooni kasutamist.

Tulevikus plaanib tiim teha ka nn tellinguteks kasutatava konteineri biolagunevaks, mis väldiks vajadust eemaldusoperatsiooni järele. Teadlased rõhutavad siiski, et pikk maa on veel minna, enne kui protseduur jõuab patsientideni.

Originaalartikkel: BBC, 12.11.2009

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 12. 2009. 00:36