banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Päevas võib tarbida rohkem kaloreid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Päevas võib tarbida rohkem kaloreid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Päevas võib tarbida rohkem kaloreid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Päevas võib tarbida rohkem kaloreid

15.11.2009

Suurbritannias tegutsev toitumisalase teadusliku nõustamise komitee värske raport teatab, et viimased 18 aastat kasutatud piirkogused on ekslikud ning päevas võib tarbida 16% rohkem kui seni. Hetkel on naiste soovitatav määr 2000 ja meestel 2500 kalorit. Teadlased hoiatavad siiski, et toidu hulka tuleks suurendada vaid juhul, kui sellega kaasneb ka rohkem liikumist.

16% rohkem tähendab võimalust süüa 400 lisakalorit (umbes üks juustuburger). Tervisespetsialistid arvavad siiski, et antud informatsiooni ei tohiks laialt levitada sest see annab niigi ülekaalus olevatele inimestele juurde veel ühe vabanduse süüa rohkem.

Tam Fry rasvumisvastase võitlusega tegelevast ühingust Obesity Forum arvab siiski, et lisakalorite tarbimise lubamine on enamusele inimestest ohtlik. „Need uued andmed ei anna õigustust ennast lolliks süüa,“ kommenteeris ta.

Originaalartikkel: BBC, 15.11.2009

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 2. 12. 2009. 00:39