banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Esimese PAP-testiga soovitatakse oodata

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Esimese PAP-testiga soovitatakse oodata Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Esimese PAP-testiga soovitatakse oodata,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

USA-s soovitatakse esimese PAP-testiga oodata kuni 21. eluaastani

20.11.2009 edastas Washington Post Ameerika Sünnitusabi ja Günekoloogia Kolledži (American College of Obstetrics and Gynecologists - ACOG) uued juhendid emakakaela vähi varase avastamise uuringuteks, milles soovitatakse esimene PAP-test teha alates 21. eluaastast.

Ameerika Sünnitusabi ja Günekoloogia Kolledži (ACOG) uued soovitused põhinevad seni tehtud uuringute analüüsil, mis näitas, et varasemad testid ei ole aidanud avastada rohkem vähijuhte ning on pigem põhjustanud noortele naistele asjatut stressi.

„Oleme kindlad, et varasem testimine ei anna paremaid tulemusi,“ kommenteeris New Mexico ülikooli günekoloogiaprofessor Alan G. Waxman. Uusi juhiseid toetab ka USA emakakaelavähi patsiente koondav National Cervical Cancer Coalition, kelle esindaja Robert Smith kommenteeris: “Uued juhised on kooskõlas kõigi teadsulike uuringute tulemustega.“

Varasemad juhendid soovitasid esimese PAP-testi tegemist 3 aastat pärast seda, kui naine on alustanud seksuaalelu. Uued juhendid soovitavad testidega alustamist, kui naine on saanud 21 ning kõrvalekallete mitteleidmisel korrata teste üle aasta. Pärast 30-t eluaastat on soovitav lasta test teha iga aasta. Riskigruppi kuuluvatel naistel on siiski vaja teste teha tihedamini.
Teaduslikud uuringud näitavad, et HPV on noorte naiste hulgas väga haruldane ning viiruse poolt tekitatud kõrvalekalded kaovad reeglina iseenesest. Lisaks on emakakaela vähk aeglase kuluga.
Emakakaela vähki põhjustab HPV viirus, mis nakkab sugulisel teel. Emakakaelavähk on naistel rinnavähi järel sageduselt teine vähk. Hinnanguliselt on 50% kõigist naiste suguelundkonna vähkidest emakakaelavähid. Selle vähitüübi avastamiseks on oluline emakakaela sõeluuring ja seda tuleks teha igal aastal või ka sagedamini, kui on leitud normist kõrvalekalle.
PAP-test on lihtne, suhteliselt valutu meetod emakakaela vähieelsete seisundite ja vähi kindlakstegemiseks.

Originaalartikkel: http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2009/11/19/AR2009111904743.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 12. 2009. 02:19