banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Lapseeas kuritarvitatud lapsed

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Lapseeas kuritarvitatud lapsed Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Lapseeas kuritarvitatud lapsed,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Lapseeas kuritarvitatud lapsed vananevad kiiremini

21.11.2009 avaldas BBC USA teadlaste uuringu tulemuse, mis näitas, et lapseeas kogetud füüsiline ja/või emotsionaalne väärkohtlemine kiirendab keha vananemisprotsessi.

Browni ülikooli teadlased leidsid telomeere (kromosoomides asuvad kaitsva mõjuga kapslid, mis hoiavad raku DNA stabiilsena, kuid aja jooksul lühenevad) ning avastasid, et 31 inimesel, kelle lapsepõlves oli esinenud ärakasutamist, lühenesid need kiiremini põhjustades varasemat vananemist.

Uuringu läbi viinud teadlased rõhutavad siiski, et enne lõplike hinnangute andmist tuleks uuringut korrata suurema hulga inimeste peal.

„Me oleme saanud tõendi, et varases arengus kogetu mõjutab inimese bioloogiat ning selle mehhanisme lausa raku tasandil,“ kommenteeris uuringut juhtinud dr. Audrey Tyrka.

Varasemad uuringud on näidanud, et kokkupuude toksiinidega nagu sigaretisuits ja radiatsioon põhjustavad telomeeride lühenemist.

Uuring avaldati ajakirjas Biological Psychiatry.

Originaalartikkel:: http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/8369919.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 12. 2009. 02:21