banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Rasedad kasutavad ohtlikke ravimeid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Rasedad kasutavad ohtlikke ravimeid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Rasedad kasutavad ohtlikke ravimeid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Palju rasedad kasutavad ohtlikke ravimeid

27.11.2009 edastas Reuters Kanada teadlaste värskel uuringul põhineva avalduse, milles rõhutati, et naised, kes plaanivad lapseootele jääda, peaksid arstiga konsulteerima tarvitatavate ravimite suhtes.

Läbi viidu uuring näitas, et paljud rasedad kasutavad ravimeid, mille kohta on teada, et nad võivad loodet kahjustada.

Doktor Anick Berard Montreali ülikoolist ütles, et osasid loodet ohustada võivaid ravimeid (näiteks epilepsia kontrolliks), tuleb vaatamata riskidele vajaduse korral kindlasti ka raseduse ajal kasutada. Samas on terve hulk ravimeid, mille kasutamist saab ja peab vältima. Näiteks kuuluvad sinna hulka raskekujulise akne, ärevuse ja psühhiaatriliste häirete vastased ravimid, antibiootikumid ning paljud südamerohud.

Dr. Berard soovitab naistel hoolikalt uurida informatsiooni kasutatava ravimi kõrvaltoimete kohta ning planeerida rasedus nii, et laps võimalikult kaitstud oleks.

Uuringus osalenud teadlased jälgisid viie aasta jooksul enam kui 100 000 rasedat. Tulemuste analüüsil selgus, et 56% naistele kirjutati raseduse ajal välja vähemalt üks retseptiravim.

6,3% kaustas ravimeid, mille kohta on teada, et nad põhjustavad sünnidefekte. Selles grupis esines märgatavalt rohkem probleemseid rasedusi, ja 6% juhtudes rasedus katkes.

Uurijad panevad rasedate naistega tegelevatele arstidele südamele, et kindlasti on vaja rangelt üle hinnata raseduse ajal võetavate ravimite ohutus.

Originaalartikkel: http://www.reuters.com/article/healthNews/idUSTRE5AQ3IS20091127

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 4. 12. 2009. 02:24