banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Suremus seagrippi

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Suremus seagrippi Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Suremus seagrippi,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Suremus seagrippi püsib madalana

07.12.2009 edastas Reuters esimese laialdase analüüsi tulemused, mis näitasid, et haigestumine seagrippi on seni olnud ainult pisut kõrgem kui tavalisse sesoonsesse grippi.

Teadlased analüüsisid USA-s Milwaukeest ja New Yorkist alates H1N1 gripi puhangust korjatud andmeid ning leidsid, et seagripi suremuse näitaja on 0,048%. „See tähendab, et seagripi tagajärjel sureb keskmiselt 1 inimene 2000 haigestunu kohta,“ kommenteeris uuringu läbi viinud dr. Marc Lipsitch Harvardi ülikoolist.

1,44%- haigetest tekkisid sümptomid, mille tõttu nad vajasid haiglaravi, 0,24 vajasid ravi intensiivravi osakonnas.

Teadlased loodavad, et need andmed rahustavad avalikkust ja ka tervishoiupoliitikaga seotud otsustajad, sest seni on kardetud, et seagripp võib põhjustada miljonite surma ning veelgi süvendada globaalset majanduskriisi. Samas ei anna teadlased garantiid, et olukord ei või muutuda ohtlikumaks ning et esile ei tõuse uue tüvega viirust.

Kahjuks puudub ülevaade, kui palju inimesi on tegelikult kokku H1N1 viirust põdenud. USA ametivõimud hindavad haigestunute numbriks riigis 22 miljonit. Teadlaste hinnangul võib see tähendada 7800 kuni 29 000 inimese surma just seagripi viiruse tagajärjel. Tavalise sesoonse gripi tõttu satub igal aastal USA-s haiglasse keskmiselt 200 000 inimest ning sureb 36 000.

Originaalartikkel: http://www.reuters.com/article/idUSTRE5B64DL20091207

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 12. 2009. 09:13