banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks

Liiga madal türoksiinitase muudab raseduse kulu teadaolevalt raskemaks, sest see suurendab raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ja preekampsia tekkimise ohtu.

Ajakirja Clinical Endocrinology andmetel on Hollandi uurijad avastanud, et isegi madal ja normaalne türoksiinitase võib esile kutsuda probleeme.

Lapsed olid sagedamini vales asendis, mis raskendas sünnitust.

Kuigi lapsed olid peaseisus, olid nad sageli näoga valele poole: pigem ema selja kui kõhu poole. Sellised sünnitused mitte ainult ei kesta üldiselt kauem ning ei ole raskemad, vaid võivad lõppeda tangsünnituse, vaakumsünnituse või keisrilõikega.

Tilburgi ülikooli uurijad arvavad, et kuna hormoonist põhjustatud probleem on nii levinud - see mõjutab ühte kümnest rasedusest - peaks türoksiinitaseme määramiseks läbiviidav vereproov olema sünnituseelse läbivaatuse tavapärane osa.

Peaaegu 1000 pealtnäha terve tulevase ema uurimisel selgus, et 36. rasedusnädalal tuvastatud madalam türoksiinitase oli selgelt seotud lapse pea ebanormaalse asendi ning ohuga, et sünnitusele on vaja kaasa aidata.
Võimalik põhjus

Professor Victor Pop ja tema meeskond usuvad, et suhtelise hormoonipuuduse tagajärjel võib loote liikumine jääda piiratuks.

Piiratud liikumise korral aga ei saa loode võtta sündimiseks optimaalset seisu asemel ja jääb ebaloomulikumasse asendisse.

Professor Pop ütles: „Hiljutised avastused on näidanud, et kaheaastaste laste motoorne areng on seotud vähese madala rasedusaegse türoksiinitasemega“. „Sellest järeldub, et ema kilpnäärme vaegtalitlus võib mõjutada loote liikumist." Professori selgituste kohaselt ei suuda loode kuni 20. rasedusnädalani kilpnäärmehormooni ise toota. Selle ajani sõltub loode täielikult ema organismis peituvatest varudest.

Professor Pop ütles, et leitud seose selgitamiseks ning rasedatele, isegi kui neil ei ole täielikku kilpnäärmehaigust, türoksiini manustamisest johtuva kasu kindlaksmääramiseks on vaja teha veel uurimistööd.

Cardiff University School of Medicine`i endokrinoloogiaekspert professor John Lazarus ütles, et leitud seos ei pea ilmtingimata olema põhjuslik: „Sellegipoolest rõhutab see kilpnäärmehormooni taseme kontrollimise tähtsust raseduse ajal."

Originaalrtikkel: BBC, 23.12.2009

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 7. 01. 2010. 04:26