banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Uudised 1010

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Uudised 1010 Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Uudised 1010,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Uudised 1010

 1. Aspiriin vähendab migreenivalusid - 14.04.2010 avaldas BBC uuringute kokkuvõtte, mille andmeil võib aspiriini manustamine vähendada migreenivalusid üle 50% inimestel juba kahe tunni jooksul. Loe edasi »
 2. Raseduse ajal või sünnitusel surevate naiste arv väheneb jõudsalt kogu maailmas - 13.04.2010 avaldas New York Times meditsiiniajakirjas The Lancet avaldatud tulemused, mille kohaselt väheneb kogu maailmas esimest korda mitme aastakümne jooksul nende naiste arv, kes surevad raseduse ajal või sünnitusel - 1980. aastal lahkus sel viisil siit ilmast 526 300 naist, aastaks 2008 oli see arv aga kahanenud 342 900ni. Loe edasi »
 3. Toiduvalik võib otsustada dementsusesse haigestumise - 12.04.2010 edastas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et toiduvalik võib mõjutada dementsuse riski. Viimased uuringud Neuroloogia arhiivides (Archives of Neurology) on näidanud, et kui toiduvalik sisaldab palju pähkleid, kala ja köögivilju, väheneb oluliselt Alzheimerisse haigestumise risk. Loe edasi »
 4. Puu- ja juurviljadel on vaid vähene vähki ennetav mõju - 07.04.2010 edastas The Guardian uue uuringu andmed, mis näitasid, et puu- ja juurviljade söömisel on vaid vähene vähki ennetav mõju.Teadlaste sõnul võib „Viis portsjonit päevas” mantra aidata vähki ennetada vaid inimestel, kes tarbivad suurtes kogustes alkoholi. Ka siis võib sellest kasu olla vaid konkreetselt alkoholi ja suitsetamise tagajärjel tekkinud vähivormide puhul, nt soole-, kõri- ja suuvähk. Loe edasi »
 5. Perele pühendatav aeg on kasvanud - 05.04.2010 avaldas New York Times värske USA-s läbiviidud uuringu tulemused, mis näitasid, et kuigi töölkäivad lapsevanemad kurdavad pidevalt, et neil ei jätku oma laste jaoks piisavalt vaba aega, veedetakse koos rohkem aega kui varasematel aastatel. Loe edasi »
 6. Seksiviirust süüdistatakse pea- ja kaelavähi leviku suurenemises - 26.03.2010 avaldas Reuters arstide hoiatuse, et suuseksi teel leviva viirusega seostatud pea- ja kaelavähi juhtude arv on kiiresti kerkimas ning osutab sellele, et nii poistele kui ka tüdrukutele tuleks pakkuda kaitset vaktsineerimise näol. Loe edasi »
 7. Eelarvamused takistavad naiste edu matemaatikas ja loodusteadustes - 22.03.2010 edastas SF Chronicle New York Timesis Ameerika naistudengite liidu (American Association of University Women) ettekande naiste alaesindatuse kohta loodusteadustes ja matemaatikas, mille põhjustena tuuakse välja stereotüübid ja kultuurilised eelarvamused. Loe edasi »
 8. Naised peavad kaalu hoidmiseks tegema tund aega trenni päevas - 25.03.2010 edastas BBC värske USA-s läbi viidud uuringu tulemused, mis näitasid, et soovituslik igapäevane pooletunnine treening ei pruugi kaalutõusu peatamiseks piisav olla. Loe edasi »
 9. Uurimus näitab, et teismelised on programmeeritud riskialtideks - 24.03.2010 edastas Reuters briti teadlaste uuringu tulemused, mis näitasid, et teismelistele on riskimine sisse programmeeritud, kuna nad naudivad ohtlike olukordadega kaasnevat põnevust rohkem kui teised. See avastus selgitab tõika, miks noorukid tarbivad narkootikume, kaklevad ja astuvad kaitsmata seksuaalvahekorda. Loe edasi »
 10. SOS-pilli ennetav jagamine ei vähenda soovimatute raseduste hulka - 22.03.2010 avaldas ScienceDaily The Cochrane Library’s ilmunud uuringu tulemused, mis näitasid, et ennetav naistele hädaabipillide andmine ei vähenda raseduste arvu, hoolimata sellest, et neid kasutatakse rohkem ja kiiremini pärast kaitsmata vahekorda. Loe edasi »
 11. Ekspertide sõnul võivad nõelravi kaudu levida rasked haigused - 18.03.2010 avaldas Reuters ekspertide hoiatuse, et mustade nõelte tõttu võib nõelravi kaudu edasi kanduda bakteriaalseid nakkushaigusi, B- ja C-hepatiiti ja võimalik, et isegi HIVi. Loe edasi »
 12. H1N1 gripp rasedatele väga ohtlik - 18.03.2010 edastas Reuters Austraalias ja Uus-Meremaal läbi viidud värske uuringu tulemused, mis näitasid, et raskesti haigeks jäämise ning haiglaravi vajaduse tõenäosus oli pandeemilisse H1N1 grippi haigestunud rasedate naiste puhul 13 korda suurem. Loe edasi »
 13. Tasuta antavad pillid vähendasid abortide määra poole võrra - 15.03.2010 edastas teadusuudiste portaal ScienceDaily Norras läbi viidud eksperimendi tulemused, mis näitasid, et tasuta jagatud hormonaalsete vahendite tõttu langes abortide määr poole võrra. Loe edasi »
 14. Rasestumisvastaseid tablette kasutavad naised elavad kauem - 12.03.2010 edastas BBC British Medical Journalis avaldatud pikajalise uuringu tulemused, mis tõestasid, et naised, kes on kasutanud rasestumisvastaseid tablette, surevad väiksema tõenäosusega vähki ja südamehaigustesse. Loe edasi »
 15. Laste vaktsineerimine gripi vastu kaitseb tervet kogukonda - 09.03.2010 Ebatavaline uuring, mis viidi läbi 49 põlluharijatest hutteriidide koloonias Lääne-Kanada kõrvalistes maanurkades, pakub seni kindlaimat tõestust hüpoteesile, et koolilaste vaktsineerimine gripi vastu kaitseb selle haiguse eest tervet kogukonda. Loe edasi »
 16. Otsekohesus seksuaaltervise teemal on oluline verstapost - 05.03.2010 Suurbritannia valitsuse poolt rahastatud Populuse küsitluses sugulisel teel levivate haiguste ja inimeste seksuaalse mineviku teemal osales enam kui 1200 15-24 aastast noort. Arvati, et otsekohene seksuaaltervisest rääkimine on isegi kindlam märk suhte tõsidusest kui vanematega kohtumine. Samas 73% vastanuist tunnistas, et ei ole enne vahekorda astumist rääkinud uue partneriga sugulisel teel levivatest haigustest. Loe edasi »
 17. Kas bakterid võivad olla inimese rasvumise põhjuseks? - 04.03.2010 On võimalik, et teatud bakterid võivad tekitada nii põletikku, mis mõjutab söögiisu, kui ka põletikulisi soolehaigusi, nagu Chrohni tõbi ja koliit. Teisisõnu, mikroorganismid on põhjuseks, miks söömisega enesele liiga tehakse – nii teatasid Andrew Gewirtz ja tema kolleegid Atlanta Emory Ülikoolist. Loe edasi »
 18. AIDS on peamine surma põhjus naiste seas - 03.03.2010 New Yorgis toimunud 10-päevase konverentsi alguses kuulutati ÜRO AIDSi programmi raames välja viie aasta pikkune tegevuskava, mille eesmärk on käsitleda neid sugudevahelisi küsimusi, mis just naised ohtu seavad.Üheks põhiprobleemiks on tõsiasi, et kuni 70% naistest kogu maailmas on vägisi pidanud olema kaitsmata vahekorras. Loe edasi »
 19. Uue sesoonse gripi vaktsiin sisaldab ka H1N1 tüve - 18.02.2010 Keiji Fukuda, WHO gripiekspert ütles, et ekspertide soovitatud vaktsiinisegu valmistamiseks võib kasutada praegu ravimifirmade poolt hulgi toodetud H1N1 tüvega seagripivaktsiini, mida segatakse sügisel-talvel 2010/2011 kasutatava sesoonse gripivaktsiini hulka. Loe edasi »
 20. Ema rasedusaegne füüsiline treening ei mõjuta olulisel määral vastsündinu sünnikaalu - 15.02.2010 Caroline Fleten ja tema kolleegid Oslos asuvast Norra rahvatervise instituudist teatavad aga, et samas leidis kinnitust tõik, et kui ema kaal oli enne rasedaksjäämist suur, on ka laps sündides keskmisest raskem. Loe edasi »
 21. Ka neljakümnendates võib rasestuda - 09.02.2010 avaldas BBC ekspertide avalduse, milles hoiatati, et vanemad naised loobuvad rasestumisvastastest vahenditest usus, et pärast teatud vanust ei ole võimalik rasestuda. Loe edasi »
 22. Seos autismiohu ja vanemate vanuse vahel - 09.02.2010 avaldas The New York Times värske uuringu tulemused, mis näitasid, et vanematel emadel on võrreldes noorematega suurem oht saada autismihäirega laps ja vanemad isad suurendavad märkimisväärselt autismihäirega lapse saamise riski, kui nende partnerid on alla 30 aasta vanused. Loe edasi »
 23. Naiste suurem unevajadus on leidnud teaduslikku tõestust - 06.02.2010 avaldas The Timesi online väljaanne uue uuringu tulemused, mille kohaselt vajavad naised 20 minutit rohkem und kui mehed, kuid paljud naised seda ei saa. Loe edasi »
 24. Rasedusaegne aju mandumine on müüt - 03.02.2010 avaldas BBC värske uuringu tulemused, mis näitasid, et last ootavad emad ei peaks enam oma rasedust mälu halvenemises süüdistama, sest rasedus ei põhjusta aju mandumist. Loe edasi »
 25. Meditsiiniajakiri võttis skandaali tekitanud artikli autismi ja vaktsineerimise seoste kohta 12 aastat hiljem tagasi - 02.02.2010 teatas Reuters, et meditsiiniajakiri The Lancet võttis teisipäeval ametlikult tagasi artikli, mis põhjustas 12 aastat kestnud rahvusvahelised vaidlused teemal, kas lastele tehtava kolmikvaktsiini (MMR) ja autismi vahel võib olla seos. Loe edasi »
 26. Emaüsas tekkinud infektsioonid on seotud hilisema astmaga - 01.02.2010 avaldas Reuters USA teadlaste värske uuringu, milles seostati ema rasedusaegsed põletikud lapse astmaga, mis on üks kõige levinumaid kroonilisi haigusi laste seas. Loe edasi »
 27. Kas rasestumisvastase tableti võtmise võib usaldada meestele? - 29.01.2010 avaldas ScienceDaily värske uuringu tulemused, mis näitas, et nii naised kui mehed suhtuvad väljatöötatavasse meestepilli hästi. Kas usaldaksid „meestele mõeldud pilli“ võtmise meestele? Selle küsimuse esitas Teesside’i ülikooli uurimisrühm Kirde-Inglismaa 380 elanikule seoses praegu katsetamisel oleva meestele mõeldud rasestumisvastase pilliga. Loe edasi »
 28. Raseduse pealesundimisega kaasneb tihti füüsiline või seksuaalne vägivald -27.01.2010 avaldas teadusuudiste portaal ScienceDaily värske uuringu tulemuse, mis näitas, et noored naised ja teismelised tüdrukud on tihti silmitsi olukorraga, kus nende meessoost partner üritab rasestumisvastaseid meetmeid saboteerida või rasedust peale sundida. Loe edasi »
 29. Suitsetamine mõjub beebide vererõhule halvasti - 26.01.2010 avaldas BBC ekspertide hoiatuse - suitsetavate emade lastel on suurem hällisurma risk, sest ema raseduseaegne kokkupuude tubakasuitsuga kahjustab beebi vererõhu regulatsiooni. Loe edasi »
 30. Ilusad naised vihastuvad kergemini … ja on seetõttu edukamad -18.01.2010 avaldas BBC ülevaate värskest uuringust, mis näitas, et atraktiivsetel naistel võib olla konkurentsieelis, sest nad elavad oma ärritust rohkem välja. Loe edasi »
 31. Kui juuksed langevad välja, on arst sinu parim sõber - 16.01.2010 avaldas New York Times ajakirjanik Lesley Aldermani ülevaateloo juuste väljalangemise põhjustest ning soovitustest, mida sel puhul ette võtta. Me kaotame iga päev umbkaudu 50 kuni 100 juuksekarva, aga kui organismis on kõik korras, kasvab sama palju juukseid asemele. Juuksekadu võivad kiirendada elustiilis toimuvad vapustused, sealhulgas tugev stress (perekonnaliikme surm, lahutus, töökoha kaotus) ja muudatused toidusedelis (äärmuslikud dieedid, valkainete nappus). Loe edasi »
 32. Suur tagumik ja jämedad reied tulevad tervisele kasuks - 12.01.2010 Asjatundjate väitel kogub puusadele ladestunud rasv endasse kahjulikke rasvhappeid ning sisaldab põletikuvastast ainet, mis takistab arterite ummistumist. Võimas istmik on tervisele kasulikum kui vöökohale kogunev rasv, mis seda laadi kaitset ei paku, ütlevad Oxfordi teadlased. Loe edasi »
 33. Naistel ei ole Pap-testi jaoks lihtsalt aega - 07.01.2010 avaldas BBC uuringu tulemused, mis näitasid, et praktilised põhjused võivad emakakaelavähi skriiningus käimise edasilükkamist seletada paremini kui emotsionaalsed tegurid. Seni arvati, et Pap-testi madalas populaarsuses on süüdi eelkõige emotsionaalsed põhjused, nagu piinlikkus või hirm Loe edasi »
 34. Imetamise edukus sõltub hormoonidest - 07.01.2010 edastas BBC värskee uuringu tulemused, mis näitasid, et emad, kelle jaoks lapse imetamine on sedavõrd raske, et nad otsustavad sellest loobuda, ei peaks end süüdi tundma, ütlevad teadlased. Norras läbi viidud uuring jõudis järeldusele, et raskused vastsündinu imetamisel võivad olla tingitud meessuguhormooni testosterooni kõrgemast tasemest raseduse vältel. Loe edasi »
 35. Paarisuhtes naised võtavad kaalus rohkem juurde - 5.01.2010 avaldas New York Times ülevaate värskest Austraalias läbi viidud uuringust, mille tulemused näitasid, et püsisuhtes, kuid lastetute naiste kaal tõusis sarnaselt sünnitanud naiste omale. Loe edasi »
 36. Varase menstruatsiooniga kaasneb südamehaiguse tekke oht - 31.12.2009 avaldas Reuters uue uuringu tulemused, mille järgi on naistel, kellel algas menstruatsioon enne 12. eluaastat, suurem oht haigestuda või surra südamehaigusesse kui teistel naistel. Briti uurijad avastasid, et enam kui kümne aasta jooksul uuritud peaaegu 16 000 keskealisel ja vanemal naisel, kellel algas menstruatsioon enne 12. eluaastat, on 23% suurem tõenäosus haigestuda südamehaigusesse ja 28% suurem tõenäosus surra südame-veresoonkonna häire nagu näiteks infarkti või insuldi tõttu. Loe edasi »
 37. Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks - 23.12.2009 avaldas BBC värske uuringu tulemused, mis näitavad, et tulevastel emadel, kellel on vähe kilpnäärme toodetavat hormooni, tekib suurema tõenäosusega raskusi sünnitusel. Liiga madal türoksiinitase muudab raseduse kulu teadaolevalt raskemaks, sest see suurendab raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ja preekampsia tekkimise ohtu. Loe edasi »
 38. Pooltel naistel on luud rasestumisvastaste süstide tõttu nõrgemad - 22.12.2009 avaldas The Guardian uue uuringu tulemuse, mis näitab, et peaaegu pooltel naistel, kes kasutavad pikka aega vaid progesterooni sisaldavat rasestumisvastast süsti, võivad luud kahe aasta jooksul nõrgemaks muutuda. Loe edasi »

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 20. 04. 2010. 11:28