banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Pooltel naistel on luud rasestumisvastaste süstide tõttu nõrgemad

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Pooltel naistel on luud rasestumisvastaste süstide tõttu nõrgemad Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Pooltel naistel on luud rasestumisvastaste süstide tõttu nõrgemad,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Pooltel naistel on luud rasestumisvastaste süstide tõttu nõrgemad

22.12.2009 avaldas The Guardian uue uuringu tulemuse, mis näitab, et peaaegu pooltel naistel, kes kasutavad pikka aega vaid progesterooni sisaldavat rasestumisvastast süsti, võivad luud kahe aasta jooksul nõrgemaks muutuda.

Uuringu käigus jälgiti 240 naist, kes kavatsesid kasutada rasestumisvastast progestiinisüsti kaks aastat. Uurijad mõõtsid naiste luude mineraalainetihedust iga kuue kuu tagant.

Luude tugevust mõõdetakse luude mineraalainetiheduse põhjal. Luude tugevus näitab, kui palju on luudes kaltsiumi ja teisi mineraalaineid. Suurema tihedusega luud on tugevamad ning ei murdu nii kergesti.

Mida see uuring näitab?

Ainult 95 naist 240st manustasid ravimit kaks aastat. Nimetatud 95 naisest kaotas 45 naist vähemalt 5% reieluu ja lülisamba nimmeosa mineraalainetihedusest.

Naistel, kes jätkasid rasestumisvastase süsteravimi manustamist ka kolmandal aastal, vähenes luutihedus, eriti reieluu tihedus, veelgi.

Uurijad tegid kindlaks kolm tegurit, mis põhjustavad luude nõrgenemist. Need olid:

  • suitsetamine
  • vähem kui 600 milligrammi kaltsiumi tarbimine päevas
  • varasemate raseduste puudumine
     

Kaks esimest tegurit ei avaldanud eraldivõetuna olulist mõju. Nende mõju oli nii väike, et seda võis pidada juhuslikuks. Kõigi kolme teguri koosmõju aga oli juba märgatav.

Mida see uuring naiste jaoks tähendab?

Läbiviidud uuring näitab, et paljudel, kuid samas mitte kõigil naistel, kes saavad kaks aastat medroksüprogesteroonisüste, muutuvad luud selle aja jooksul nõrgemaks. Kui te olete sünnitanud, te ei suitseta ning sööte piisavalt kaltsiumirikast toitu, ei ole teie luud sedavõrd ohus.

Uurijad ei tea, kas naiste luude tugevus taastub pärast seda, kui nad lõpetavad rasestumisvastase süsteravimi manustamise.

Uuringu korraldasid Texases Galvestonis asuva University of Texas Medical Branch`i uurijad. Uuring avaldati meditsiiniajakirjas Obstetrics and Gynecology, mis kuulub organisatsioonile American College of Obstetricians and Gynecologists.

Allikas:
Rahman M, Berenson A. Predictors of higher bone mineral density loss and use of depot medroxyprogesterone acetate. Obstetrics and Gynecology. January 2010.

Originaalartikkel:
http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/besttreatments/2009/dec/22/contraceptive-injections-weaken-bones-for-half-of-women

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 01. 2010. 07:14