banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Soovitusi seksuaalelu parandamiseks

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Soovitusi seksuaalelu parandamiseks Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Soovitusi seksuaalelu parandamiseks,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Millega peaksid arvestama, tehes seksuaaleluga uuesti algust

Teadmiseks: mõned naised, kellel muidu orgasmi saamisega raskusi ei ole, ei suuda pärast sünnitust mitme nädala vältel või kauemgi orgasme kogeda, olles hakanud uuesti seksiga tegelema. Samuti võid panna tähele, et sinu orgasmid ei ole esimestel kuudel niisama võimsad kui varem. Kuid ära heida meelt: paljud naised kinnitavad, et pärast orgasmide taastumist on need paremad kui kunagi varem.

Teadmiseks: kui sulle tehti sünnituse käigus lahklihalõige või kui sul esines rebendeid, võib seksuaalvahekord olla valus veel nädalaid või kuid pärast õmbluste paranemist. Ole kuni valu taandumiseni seksiga ettevaatlik ja ära sunni end millekski, mis ei paku sulle naudingut.

Seks ja imetamine

Orgasmi käigus vabaneb oksütotsiini-nimelist hormooni, mis võib panna rinnapiima välja purskuma. See on täiesti normaalne reaktsioon, mis ei allu sinu kontrollile. Kuigi pritsimist võib laktatsiooniperioodil esineda igal ajal (eriti siis, kui su rinnad on piimast pungil), tuleb seda suurema tõenäosusega ette esimestel imetamiskuudel.

Mida teha, kui rindadest pritsib armatsemise ajal piima?

Sul on viimaks ometi julgust (ja energiat) taas seksiga tegelema hakata. Kõik laabub kenasti ja sa oled just jõudnud asja nautima hakata, kui see juhtub: sinu rindadest hakkab purskuma piima.

Mida teha? Naerda, nutta või haarata esimene kättejuhtuv lutipudel, et rinnapiim ei läheks raisku? Oh, need imetamise rõõmud! Kuigi imetamine ei ole usaldusväärne rasestumisvastane meetod, aitab see kahtlemata sinu seksuaaltungi ohjes hoida: hormoonitasemete kõikumine võib põhjustada tupekuivust ja huvipuudust (pealegi kutsub imetamine esile emaka kokkutõmbeid, mis sarnanevad suuresti nendega, mida esineb orgasmi ajal ja pärast seda). Ja kui sellest sinu seksuaaliha nullis hoidmiseks veel ei piisa, kipub sinu rinnanibudest erutusseisundis piima purskuma.

Kas see tähendab, et sa pead seksimissoovi tekkides katma voodi kilega? Mitte tingimata. Kuigi mõned naised pritsivad ohtralt piima, võib teistel tulla vaid paar tilka.

Mõned paarid naudivad seda voodirõõmude uut elementi. Kui sina ja su partner ei kuulu nende hulka, on abi lapse imetamisest vahetult enne seksi: lisaks sellele, et su rinnad on piimast tühjenenud ja tunduvad mugavamad, saate tõenäoliselt ka kauem segamatult kahekesi olla, kuna beebi magab rahumeeli täis kõhuga. Nii või teisiti tasub rätik igaks juhuks käepärast hoida - nii nagu huumorimeelgi.

Soovitusi sulle ja partnerile seksuaalelu taasalustamiseks

 • Kasutage libesteid. Hormoonitasemete kõikumine sünnitusjärgsel perioodil võib muuta tupe ebamugavalt kuivaks. Et seksuaalvahekord ei oleks valus, kasuta oma loomulike sekreetide taastumiseni libestusgeeli.

 • Vajadusel tarvita ravimeid. Arsti poolt välja kirjutatud östrogeenikreem võib aidata valulikkust vähendada.

 • Tehke soojendust. Mida rohkem eelmängu, seda parem.

 • Lõdvestuge. Püüdke enne seksi koos lõõgastuda – olgu siis hingamisharjutuste, kahekesi duši all käimise või vastastikuse massaa˛i teel.

 • Looge õige meeleolu. Romantilist atmosfääri aitavad luua lõhnaküünlad, hämar valgus ja mahe muusika.

 • Vältige segavaid asjaolusid. Lülitage telefon välja ja eirake uksekella. See aeg on mõeldud teile kahele, nii et nautige seda.

 • Eksperimenteerige. Mõni asend võimaldab naisel penetratsiooni sügavust paremini kontrollida ning avaldab lahkliha- või keisrilõike kohale vähem survet – proovige näiteks asendeid, kus lebate külg külje kõrval või kus naine on peal.

 • Ära sunni end millekski. Partneriga läheduse nautimiseks on mitmeid viise. Kui sa ei ole vahekorraks veel valmis, proovige vastastikust masturbeerimist, suuseksi või lihtsalt suudlemist ja puudutamist.

 • Ole realistlik. Ära eelda, et saad juba esimestel kordadel samasuguseid orgasme nagu varem. Mõned naised ei suuda mitu nädalat pärast sünnitust üldse orgasme saada.

 • Rääkige omavahel. Kui seksuaalvahekord teeb sulle endiselt haiget, anna oma partnerile märku, mis sulle meeldib ja mis mitte.

 • Varuge armatsemiseks aega. Vastsündinu eest hoolitsedes on seda lihtsam öelda kui teha, kuid ärge laske seksil oma elust täielikult kaduda. Kasutage ära iga võimalus teineteise lähedust nautida - sellises vormis, nagu see parasjagu õige tundub.

 • Ära muretse. Sulle võib tunduda, et sa ei suuda seksi enam kunagi kirglikult suhtuda, kuid see tunne on mööduv, ausõna! Huvipuuduse pärast muretsedes avaldad endale survet tunda midagi, milleks sa ei ole veel valmis.

 • Ole kannatlik. Lõpuks pakub seks sulle samasugust rahuldust kui varem – või veelgi enam!

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 01. 2010. 08:04