banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Külmapühad

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Külmapühad Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Külmapühad,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Külmapühad võivad alata kaheksa miinuskraadiga

-- Tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri vaata EMHI veebilehelt

EMHI tuule-külma indeks näitab, kui tugev külmakraad tegelikult katmata nahale/kehale toimib.   

2007.aasta jaanuaris täiendati sotsiaalministri määrust külmatabeliga, milles on arvesse võetud tuule kiirust, õues valitsevat temperatuuri ja niiskust. Tabelit jälgides saab vanem teada, millal võib laps koju külmapüha pidama jääda.

Varem tuli koolilaste külmapüha pidamisel juhinduda määrusest, milles öeldi, et 1.– 6. klassi lapsed võivad koju jääda 20 miinuskraadi või madalama õhutemperatuuri korral ja 7.– 9. klassi õpilased siis, kui väljas on vähemalt 25 kraadi külma. Terviseameti koduleht teavitab, et koolid võivad õppetunnid ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur on vastavalt 20 või 25 miinuskraadi.

2007. aasta määrus jättis klassi- ja temperatuurijaotuse jõusse, kuid täpsustas, et temperatuur peab olema tegelikult toimiv — arvesse tuleb võtta niiskust ja tuule tugevust, mille mõjul tunneb inimorganism termomeetri näitu hoopis külmemana.

Nii võivad 1.– 6. klassi lapsed koju jääda, kui väljas on 8 kraadi külma ja puhub tuul kiirusega vähemalt 16 meetrit sekundis või on 11 kraadi külma ja tuul puhub 7 meetrit sekundis. 7.– 9. klassi õpilased tohivad külmapüha pidada 11kraadise külma korral, kui lõõtsub tuul kiirusega 19 meetrit sekundis. Progümnaasium saab koju jääda tõenäolisemalt siiski 14 miinuskraadi ja 8 — 9 meetrit sekundis puhuva tuulega. Vanemate klasside õpilastele pole külmapüha ette nähtud. 

Tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri hinnatakse Eesti meteoroloogia ja hüdroloogiainstituudi (EMHI) veebilehel avaldatud igapäevaste ilmavaatluste andmete ja terviseameti veebilehel avaldatud tuule-külma indeksi tabeli alusel. Külmatabel on vaatamiseks väljas veebilehel .

Kui lapsed on madalast välisõhu temperatuurist hoolimata kooli tulnud, peab sama määruse järgi kool korraldama neile kojusaatmise võimaluseni erinevaid tegevusi.

Lisaks külmapühadele sätestab määrus ka kehalise kasvatuse õuetundide õhutemperatuurid ja lubatud tuule kiiruse soojemal ajal. 1.–6. klassi õpilaste kehalise kasvatuse tund võib õues toimuda tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni –10 kraadi.

7.–12. klassi õpilaste õuetunde võib teha tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni –15 kraadi.

Soojemate ilmadega on õuetundide toimumise puhul määravaks tuule kiirus, mis ei tohi olla suurem kui 8 meetrit sekundis.

Allikas: maaleht.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 02. 2011. 10:16