banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Ilusad naised vihastuvad kergemini

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Ilusad naised vihastuvad kergemini Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Ilusad naised vihastuvad kergemini,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Ilusad naised vihastuvad kergemini … ja on seetõttu edukamad

18.01.2010 avaldas BBC ülevaate värskest uuringust, mis näitas, et atraktiivsetel naistel võib olla konkurentsieelis, sest nad elavad oma ärritust rohkem välja.

Teadlased avastasid, et naised, kes peavad end ilusaks, käituvad tüliküsimuste lahendamisel sõjakalt, et saavutada oma tahtmist.

California Ülikoolis intervjueeriti 156 naisüliõpilast, et hinnata nende temperamenti ja konfliktiolukorras käitumise viisi. Tulemused avaldati USA Riikliku Teadusakadeemia väljaandes.

Uuring näitas, et naised, kes peavad end veetlevaks, reageerivad vaidlustes vihasemalt kui need, kes hindavad oma välimust vähematraktiivseks. Ühtlasi on ilusatel naistel kõrgemad ootused selle suhtes, mida nad enda arvates väärivad.

Looduslik valik

Need strateegiad tunduvad töötavat, kuna samad naised on olukordade enda kasuks pööramises edukamad. Kui uurijad eesotsas dr Aaron Selliga tulemusi põhjalikumalt analüüsisid, avastasid nad, et loeb ka see, kui atraktiivseks peavad küsitletud naisi teised inimesed. Samuti mängib rolli juuksevärv: blonde peetakse üldiselt atraktiivsemaks kui brünette ja punapäid.

Uurijad on seisukohal, et saadud tulemused on kooskõlas evolutsiooniga: see tagab, et „enimkohanenud“ leiavad endale paarilise ja saavad järglasi.

Meeste puhul avastati sarnane seos, kuid mitte ilu kui sellise, vaid pigem füüsilise tugevuse osas.

Londoni Meditsiinikeskuse psühholoog-konsultant Ingrid Collins nimetas saadud tulemusi huvitavaks, kuid lisas, et neid tõlgendades tuleks olla ettevaatlik.

„See on väikese ulatusega uuring, mille valim on väga piiratud, ning seega ei ole võimalik teha üldisi järeldusi.“

Originaalartikkel:
http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/8464990.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 01. 2010. 04:53