banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Emaüsas tekkinud infektsioonid

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Emaüsas tekkinud infektsioonid Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Emaüsas tekkinud infektsioonid,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Emaüsas tekkinud infektsioonid on seotud hilisema astmaga

01.02.2010 avaldas Reuters USA teadlaste värske uuringu, milles seostati ema rasedusaegsed põletikud lapse astmaga, mis on üks kõige levinumaid kroonilisi haigusi laste seas.

16 aasta vältel uuriti Californias ligi 400 000 lapse sündi ning jõuti järeldusele, et kui emal oli raseduse ajal lootekestade põletik ja laps sündis enneaegselt, haigestus laps suurema tõenäosusega enne 8-aastaseks saamist astmasse.

Lootekestade või lootevee põletik võib tekkida mitmete vaginaalsete bakteriaalsete nakkuste (muuhulgas ka kolibakteri ja B-tüübi streptokoki) tulemusena. Esmaspäeval ajakirjas Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine ilmunud uuringu tulemuste väitel esineb lootekestade põletikku kaheksal protsendil rasedatest.

Uuringut juhtis dr Darios Getahun California uuringufirmast Kaiser Permanente Department of Research & Evaluation, kelle väitel eeldasid arstid varem, et astma tekkimise põhjuseks on enneaegne sünd.

Getahun ütles telefoniintervjuus, et uuring näitas, et lootekestade põletik on üks astma põhjustajatest ja seda ka siis, kui laps ei sünni enneaegselt.

Getahun ütles, et saadud tulemused toonitavad sünnieelse tervishoiu tähtsust.„Naised alahindavad mõnikord sünnieelse tervishoiu tähtsust ja ei oska võimalikke probleeme ennetada,“ ütleb ta.

2006. aastal diagnoositi ligi 10 miljonil USA lapsel astma ning 6,8 miljonil lapsel oli astmaatiline hoog, mis näitab, et astma on USA tervishoiu- ja sotsiaalteenuste ministeeriumi andmete järgi kõige levinum krooniline lastehaigus USAs.

Uuringu läbiviimiseks kasutati elektroonilisi andmeid 397 852 üksiku lapse sünni kohta, kes olid sündinud Kaiser Permanente meditsiinikeskustes Lõuna-Californias aastatel 1991–2007.

Afro-ameeriklastel on 25% suurem tõenäosus astmasse haigestuda kui valgetel inimestel ja uurijate arvates mõjutab see põletik astmasse haigestumist veelgi enam.

Kui emal oli infektsioon ja tema laps sündis enneaegselt, oli astmasse haigestumise risk afro-ameeriklastel 98%, hispaania ameeriklastel 70% ja valgetel lastel 66% suurem.

Originaalartikkel:
http://www.reuters.com/article/healthNews/idUSTRE61103E20100202

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 10. 02. 2010. 01:28