banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Uue sesoonse gripi vaktsiin sisaldab ka H1N1 tüve

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Uue sesoonse gripi vaktsiin sisaldab ka H1N1 tüve Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Uue sesoonse gripi vaktsiin sisaldab ka H1N1 tüve,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Uue sesoonse gripi vaktsiin sisaldab ka H1N1 tüve

18.02.2010

Keiji Fukuda, WHO gripiekspert ütles, et ekspertide soovitatud vaktsiinisegu valmistamiseks võib kasutada praegu ravimifirmade poolt hulgi toodetud H1N1 tüvega seagripivaktsiini, mida segatakse sügisel-talvel 2010/2011 kasutatava sesoonse gripivaktsiini hulka.

Mõned riigid, näiteks Saksamaa, Prantsusmaa ja USA lõpetasid H1N1 tüvega gripivaktsiini tellimise, kuna inimesed ei olnud enda vaktsineerimisest eriti huvitatud. Liigseid varusid soetati ka seetõttu, kuna arvati, et inimesed vajavad mitte ühte, vaid kahte vaktsiinidoosi.

„H1N1 tüve lisamine gripivaktsiinile ei tähenda, et pandeemia on möödas,“ ütles Fukuda. „See viirus on talveperioodi lähenedes inimestele endiselt väga ohtlik."

Fukuda väitel on noortel inimestel, eriti krooniliste haiguste põdejatel, ning rasedatel naistel endiselt tavalisest suurem oht nakatuda H1N1 tüvega grippi ning viiruslikku kopsupõletikku.

WHO eriolukorra gripikomisjoni eksperdid kohtuvad 23. veebruaril, et hinnata, kas pandeemia oht hakkab taanduma, kuid H1N1 viirus jääb arvatavasti ikkagi peamiseks maailmas ringlevaks gripiviiruseks.

„Pandeemia kõrghetk on möödas, kuid pandeemia veel kestab,“ ütles Fukuda, kuid viirus on näidanud taandumise märke ning grippi haigestunute hulk hakkab taanduma tavapärasele tasemele.

Pandeemia ei ole aga kindlasti veel läbi.

KOLMIKVAKTSIIN

Ravimifirmade ladudes seisva H1N1 vaktsiini, mida ei ole veel pandud süstaldesse või pudelitesse, võib lisada sesoonse gripi vaktsiinile, ütleb ta.

„Kui neil on sobiva tüvega vaktsiin, mis on juba valmis ja mida saab kasutada, on nad haigusest juba sammukese ees," ütles Fukuda pärast WHO ekspertide ja ravimifirmade esindajate avalikku kohtumist.

Teised soovitatud vaktsiini tüved on H3N2 (mis sarnaselt H1N1-le on gripitüüp A) ning gripitüüp B.

Fukuda väitel peab riiklikul tasandil otsustama, kas valmistada kõigist kolmest tüvest ühtne kolmikvaktsiin, pakkuda kõiki vaktsiine eraldi või kasutada eraldi H1N1 vaktsiini ja segada kaks ülejäänut omavahel kokku.

„Ma usun, et paljude riikide jaoks tundub üks kolmikvaktsiin mõistliku lahendusena,“ ütles Fukuda.

Praeguseks on pandeemilise H1N1 gripiviiruse vastu vaktsineeritud umbes 200 miljonit inimest, kuid Fukuda arvates ei ole mingit alust arvata, et lisaks tehtav kolmikvaktsiin põhjustaks juba vaktsineeritud inimestele probleeme.

Vaktsiinitootjad (nt GlaxoSmithKline ja Sanofi-Aventis) ootavad WHO juhiseid, mille alusel saaks hakata põhjapoolkera jaoks 2010/11 hooajaks gripivaktsiini valmistama. Gripihooaeg algab tavaliselt novembris.

Meirion Evans, Ühendkuningriigi tervishoiuministeeriumi tervisekaitsekomitee esimees, ütles Reutersile, et pandeemiline H1N1 gripiviirus võib sügishooajal sesoonse viirusena tagasi tulla.

„Inimestel, kes nakatusid pandeemilisse H1N1 viirusesse või keda on selle viiruse vastu vaktsineeritud, on juba mõningane immuunsus. Siiski soovitame end sesoonse gripi vastu vaktsineerida kõigil üle 65-aastatel ning teistel riskigruppidesse kuuluvatel inimestel.“

Originaalartikkel: Reuters, 18.02.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 03. 2010. 03:06