banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

AIDS on peamine surma põhjus naiste seas

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: AIDS on peamine surma põhjus naiste seas Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.AIDS on peamine surma põhjus naiste seas,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

AIDS on peamine surma põhjus naiste seas

03.03.2010 New Yorgis toimunud 10-päevase konverentsi alguses kuulutati ÜRO AIDSi programmi raames välja viie aasta pikkune tegevuskava, mille eesmärk on käsitleda neid sugudevahelisi küsimusi, mis just naised ohtu seavad.

Üheks põhiprobleemiks on tõsiasi, et kuni 70% naistest kogu maailmas on vägisi pidanud olema kaitsmata vahekorras.

ÜRO AIDSi programmi kohaselt on selline vägivaldne käitumine naiste suhtes lubamatu.

„Röövides naistelt eneseväärikuse, kaotame me võimaluse kasutada pooltki inimkonna potentsiaalist Millenniumi arengueesmärkide saavutamisel,” ütles Michel Sidibe, programmi tegevdirektor.

„Naised ja tütarlapsed ei ole ohvrid, nad on edasiviiv jõud, mis toob endaga kaasa sotsiaalse teisenemise,” lisas Sidibe.

Agentuur mainis, et kogetud vägivaldsus on naistele takistuseks turvaseksist rääkimisel.

Samuti teatab agentuur hoiatavalt, et kuigi epideemia puhkemisest on möödas juba 30 aastat, ei vasta AIDSiga seotud teenused ikka veel naiste ja tütarlaste spetsiifilistele vajadustele.

Agentuuri sõnul mõjutab HIV/AIDS naisi ka edaspidi ebaproportsionaalselt. Sahara kõrbe lõunaosas asuvates Aafrika riikides on HIVi kandjatest 60% naised, ja näiteks Lõuna-Aafrikas nakatuvad noored naised kolm korda tõenäolisemalt HI-viirusega kui samas vanuses mehed.

Programm – mis peaks ühtlasi parandama andmete kogumist ja analüüsimist teemal, kuidas epideemia naisi mõjutab, ja tagama ka naiste suhtes vägivaldselt käitumise teema integreerimise HIVi ennetusprogrammidesse – käivitatakse mitmetes riikides, kaasa arvatud Libeerias.

Originaalartikkel: BBC, 03.03.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 16. 03. 2010. 01:48