banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Raseduse vältimine eile ja täna

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Raseduse vältimine eile ja täna Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Raseduse vältimine eile ja täna,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Raseduse vältimine eile ja täna

Erinevalt kõikidest teistest elusolenditest ei pea mehe ja naise vaheline seks teenima vaid paljunemise eesmärki. Seetõttu on soovimatute raseduste vältimine olnud tuhandeid aastaid osa meie kultuuriajaloost. Raseduse vältimise meetodeid on alati kasutatud ametlikult või salaja sõltuvalt konkreetse perioodi moraali- ja tavanormidest.

50 aastat tagasi tutvustati USAs esimest antibeebipilli. 200 juhtivat ajaloolast on järeldanud, et ei Einsteini relatiivsusteoorial, tuumapommil ega isegi arvutitel ja internetil pole 20. sajandil olnud tugevamat mõju ühiskonnale kui antibeebipillidel.

Järgnevalt ongi toodud ära lühiülevaade sellest, kuidas erinevatel ajastutel erinevates kultuurides sündivuse kontrollile läheneti. Teises osas antakse ülevaade täna maailmas levinud raseduse vältimise viisidest.

I osa - Teekond läbi rasestumisvastaste vahendite ajaloo

II osa - Raseduse vältimine – aga kuidas

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 04. 2010. 10:11