banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

PMS-i lood

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: PMS-i lood Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.PMS-i lood,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

Menstruatsioonieelsed päevad

Kuidas teised naised PMSiga hakkama saavad? Kas nende lood sarnanevad teie looga? Leidke neist lugudest inspiratsiooni ja lohutust. Kerige allapoole ja saate teada...

Premenstruaalne sündroom (PMS) – sümptomid, mis esinevad menstruatsioonitsükli teisel poolel ja kaovad menstruatsiooni algamisel. PMS-i iseloomustab: menstruatsioonile eelnev pingesolek, meeleolukõikumine, ärrituvus, unetus, letargia, peapööritus, rindade tundlikkus, higistamine, lihasvalud, kehakaalutõus, nahalööbed. PMS-i põhjused ei ole veel täielikult selged, ent arvatakse, et oluline osa on hormonaalse tasakaalu kõikumisel ja progesterooni tootmisel tsükli teisel poolel. Monofaasilised pillid vähendavad hormonaalse tasakaalu kõikumist ja seetõttu määratakse neid sageli PMS-i raviks.

Peggy, tüdruk moetööstusest, Berliini

Enne päevade algust on mul tavaliselt tugev kõhuvalu ja mu keha tundub kaks korda raskem. Mu rinnad ja kõht on paistes, nagu oleksin ma liiga palju söönud ja kõvasti kaalus juurde võtnud… Loe edasi »

Claudia, ajakirja toimetaja ja lumelaudur, Austriast

Igal kuul tunnen ovulatsiooni ajal munasarjades natuke valu ja kohe pärast seda tekib mulle näkku suur vistrik… Loe edasi »

Jessica, kommunikatsiooniekspert, Pariisist

Kohe enne päevade algust teeksin šokolaadi nimel kõike ja oleksin kommikarbi nimel valmis tapma oma poiss-sõbra. Mõnikord pean minema lähedal asuvasse poodi, mis on 24 tundi avatud ja ostma suure paki kommi… Loe edasi »

Milène, graafiline disainer ja muusikaajakirjanik, Stockholmist

Kahtlustasin pikka aega, et mul on kalduvus depressioonile. Ühel nädalal olin innukas ja vaimukas, kuid järgmisel nädalal ilma mingi selge põhjuseta täiesti armetu. Teile võib tunduda, et see on normaalne ja võib-olla teatud määral see nii ongi, kuid mitte siis, kui inimene tunneb end ühel hetkel täiesti õnneliku, positiivse ja armastusväärsena ning järgmisel hetkel, et kõik on mõttetu ja ta vihkab kõiki... Loe edasi »

Allikas: YAZ

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 06. 2010. 09:45