banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood

lapsevanem-logo.gif

Claudia lugu

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Claudia lugu Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Claudia lugu,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ PMS-i lood ] [ Peggy lugu ] [ Jessica lugu ] [ Milène lugu ] [ Claudia lugu ]

Claudia, ajakirja toimetaja ja lumelaudur, Austriast

Tujukas täiskuu

Igal kuul tunnen ovulatsiooni ajal munasarjades natuke valu ja kohe pärast seda tekib mulle näkku suur vistrik. Mu juuksed muutuvad väga rasvaseks ja mu rinnad kasvavad nii palju, et mul on rinnahoidjate jaoks vaja kahte eraldi sahtlit: menstruatsioonieelsete ja menstruatsioonijärgsete rinnahoidjate jaoks. Rinnahoidja suurus B muutub C-ks. Muutun ka väga tujukaks ja olen sellel ajal teatud poliitiliste olukordade ja probleemide, näiteks globaalse soojenemise pärast palju rohkem mures.

Kui alustasin kuus aastat tagasi oma suhet minu praeguse poiss-sõbraga, oli alguses kõik väga ilus, välja arvatud üks kord kuus, kui mul oli suur kriis ja ma arvasin, et ma ei saa Innsbruckis õnnelik olla (elasime siis seal). Olin kindel, et meie suhe ei saa mingil juhul toimida ja et me peaksime seda arvesse võtma. Loomulikult ma helistasin talle ja ütlesin, et meil on vaja rääkida ning tegin asjast suure numbri. Järgmisel päeval algasid mul päevad, ma palusin vabandust ja unustasin kogu loo.

Ühel hetkel sain aru, et see juhtub alati enne täiskuud (mul hakkavad päevad täiskuu ajal) ja me harjusime sellega teatud määral. Ta püüdis olukorraga parimal võimalikul moel hakkama saada ja neid hullumeelseid päevi ignoreerida. Nüüd on suhtekriisid muutunud millekski, mida nimetan “koduperenaise sündroomiks”.

Paar päeva enne päevade algust hakkan kodu koristama nagu kurjast vaimust vaevatud koduperenaine. Puhastan kõike, vahetan voodiriideid, käterätikuid, viskan ära kõik, mis näeb välja vana või räpane ja mõnikord vahetan välja kardinad ning tõstan mööblit ümber. Eelmisel kuul võtsin oma poiss-sõbra seinakapi enda valdusse. Ütlesin talle, et MA PEAN oma asjad tema kappi tõstma, sest see meeldib mulle rohkem. Loomulikult algasid mul järgmisel nädalal päevad.


Rääkige OMA PMSi LUGU. Tutvustage oma isiklikku lugu, sümptomeid ja võimalikke lahendusi teistele naistele, kes kannatavad PMSi all.

Klõpsake siin, et alustada oma loo rääkimisega või saatke kiri meiliaadressil naiselt.naisele@kool.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 06. 2010. 09:48