banner_ardu-grill.PNG

et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Beebikool

Moekool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE

MEHELT MEHELE

Toidukool

Väikelaste kool

Põhikool

Ametikool / Kutsekool

Gümnaasium

Ülikool / Kõrgkool

Liikluskool / Autokool

Elukool / Elukestev õpeturvakood
lapsevanem-logo.gif

Hoiused

Lapsevanem.ee - Sisukestev õpe lapsevanemale :: Hoiused Matemaatika, füüsika, ajalugu, inimeseõpetus jne. Kõik selleks et abistada õppijat.Hoiused,Matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort

[ Hoiused ] [ Tähtajaline hoius ] [ Kullahoius ] [ Kulla noteeringud ]

[ Tähtajalise hoiuse taotlus ] [ Laenutaotlus ]

Hoiused

Tartu Hoiu-laenuühistu pakub oma liikmetele võimalust hoiustada oma raha Tähtajalisel hoiusel või Kullahoiusel. Need hoiused on kindel viis oma raha hoida.

Tähtajalisel hoiusel on võimalik teenida stabiilset intressitulu, mis üldjuhul makstakse välja üks kord aastas. Samas säilib liikmel alati võimalus raha ennetähtaegselt tagasi saada. Sellisel juhul tuleb arvestada võimalusega, et kaotatakse intressitulu.

Kullahoiusel saab liige hoiustada kulda prooviga 999.9. Kullahoius on kindel viis oma raha hoida, kuna liikme sissemakstud hoius säilitatakse 100% ulatuses füüsilises kullas. Vastavalt kullahinna muutusele muutub ka Kullahoiuse väärtus väljendatuna Eesti kroonides. Kui kullahind on hoiustamisperioodil kasvanud, kujuneb sellest hoiustaja jaoks sarnaselt tavalise hoiuse intressile kasvikutulu. Kui kullahind on hoiustamisperioodil langenud, hoiustaja kasvikutulu ei teeni. Kullahoius on võimalik soetada sertifitseeritud investeerimiskulla sissemaksmisel või Eesti kroonides.

Hoius Kasvik
Tähtajaline hoius 7% aastas*
Kullahoius Vastavalt kullahinna muutusele**

 

*Tulenevalt seadusest on hoiu-laenuühistus peetavate eraisikute hoiuste intress maksustatud tulumaksuga, mille Tartu Hoiu-laenuühistu intresside väljamaksmisel kliendi nimel kinni peab, tasudes Maksu- ja Tolliametile tulumaksu ning hoiustajale intresside netosumma. Netointressimäära suurus on 5,53% aastas. Enne 01.07.2010 sõlmitud Tähtajalise hoiuse lepingute suhtes kehtib brutointressimäär 10% aastas.

**Kullahoiuse kasvikutulu kujunemise põhimõtteid vt. täpsemalt siit. Kullahinna ajaloolised kasvikud erinevate valuutade suhtes leiate siit.

Kuidas käib hoiustamine?

Hoiustamiseks Tartu Hoiu-laenuühistus tuleb olla Tartu Hoiu-laenuühistu liige. Kui Te ei ole veel liige, siis tuleb  Teil esmalt astuda Tartu Hoiu-laenuühistu liikmeks. See käib väga lihtsalt (vt lähemalt). Pärast ühistu liikmeks vastuvõtmist avatakse uuele liikmele hoiukonto ja sõlmitakse hoiuseleping. Hoiukontole on võimalik igal ajal teha täiendavaid sissemakseid. Viimasel juhul arvestatakse Tähtajalise hoiuse puhul täiendavalt sissemakselt intressi samadel tingimustel perioodi eest, mille jooksul sissemakse on hoiusel olnud. Hoiuselepingud pikenevad automaatselt 1 aasta võrra kui hoiuperioodi lõpuks pole hoiustaja avaldanud vastupidist soovi. Hoiuseintressid või kasvikutulu kantakse reeglina 1 kord aastas hoiuperioodi lõpul hoiustaja arveldusarvele.

Kuhu pöörduda?

Palume Teil oma raha või kulla hoiustamiseks lahkelt pöörduda meie kontorisse Tartus, aadressil  Raekoja plats 20 või Tallinnas, Merivälja tee 1 (Regati maja). Tartus on hoiu-laenuühistu maja juures parkimine tasuta 1 tund, Tallinna kontori juures on parkimine tasuta piiramatu aja.

Kõik avaldused on võimalik esitada ka interneti teel. Vajalikud dokumendid leiate käesoleva lehekülje alt. Kõik interneti teel edastatud dokumendid peavad olema digitaalselt allkirjastatud. Dokumendid palume Teil saata aadressile info@yhistupank.ee.

Küsimused

Küsimuste korral pöörduge palun Tartu Hoiu-laenuühistu klienditeeninduse poole telefonil 7407 132 või kirjutage e-kiri aadressile info@yhistupank.ee. 

Dokumendid

 

Lisainfo

Telefonidelt 7407 132; 56 221145
e-posti aadressilt laen@kool.ee
või Tartu Hoiu-laenuühistust

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 27. 12. 2010. 02:12